reklama

Příprava vrat na zimu

Nastává čas revizí a nutných úprav před nadcházející zimou. Tato kontrola se týká i garážových vrat. I o ně je totiž nutné správně pečovat, aby dobře a dlouho sloužila. Přinášíme vám tři hlavní zásady, jichž se vyplatí při údržbě vrat držet.

Příprava vrat na zimu

Ze všeho nejdůležitější je udržovat vrata z obou stran čistá. V případě malého znečištění si vystačíte pouze se studenou vodou. Pokud bude vratové křídlo špinavé více, pak sáhněte po neutrálním čisticím prostředku (ph 7) a teplé vodě. Lze použít například přípravek na mytí nádobí. Pečovat je nutné i o vnitřní gumová těsnění na zárubních. Lamely pod těsněním totiž může poškodit i jemný prach. Takto byste měli vrata omýt minimálně každého čtvrt roku.

Při úklidu nezapomínejte ani na vodicí kolejnice, přičemž se vyhněte různým mazadlům. Na namazané části se více chytá prach a provoz by tak byl hlučnější. K vyčistění kolejnic vám bude stačit suchý hadr.

Posledním bodem je pravidelná kontrola vrat kvalifikovaným technikem. I když jsou vrata a jejich pohony takřka bezúdržbové, tak prohlídka minimálně jednou ročně se určitě vyplatí. Při vyšším počtu otevření a zavření vrat za den je doporučeno provádět servisní prohlídku minimálně dvakrát ročně.

Více informací naleznete na www.hormann.cz.

Publikováno: 1. 12. 2011, Autor: Hörmann (tisková zpráva) , Profil autora: Redakce