Nové inteligentní úsporné ohřívače vody

Společnost Tatramat přichází na trh s novou řadou inteligentních úsporných ohřívačů vody s elektronickou regulací a třemi ECO funkcemi. Tato řada ohřívačů již v předstihu zohledňuje připravovanou legislativu Evropské unie, která se bude týkat energetické náročnosti elektrických ohřívačů vody.

Nové inteligentní úsporné ohřívače vody

Dlouholeté zkušenosti firmy Tatramat s výrobou ohřívačů vody, posílené spojením s německou firmou Stiebel Eltron, směřovaly u tlakových zásobníkových ohřívačů k použití nejmodernějších technologií při sváření vnitřních nádob a povrchové úpravě smaltem, které zabezpečují hygienickou nezávadnost přípravy teplé užitkové vody. Nádrž ohřívačů je vyrobena z ocelového plechu, který je smaltovaný při teplotě 850°C, čímž spolu s anodovou ochranou dosahuje vysokou odolnost proti korozi.O vynikající kvalitě vnitřního smaltového povrchu svědčí i získání značky kvality Evropského svazu výrobců smaltů (EEA).

Nové inteligentní úsporné ohřívače vody
Nové inteligentní úsporné ohřívače vody
Nové inteligentní úsporné ohřívače vody
Nové inteligentní úsporné ohřívače vody

Nerezová topná příruba s trubkovým topným tělesem v dvouokruhovém provedení umožňuje základní ohřev příkonem 2 kW (230 V) a jednorázový rychloohřev zvýšeným příkonem 3 kW. Při správném elektrickém zapojení má uživatel možnost v nezbytných případech kdykoliv připravit teplou vodu, a to i v době blokování zvýhodněného tarifu.

Použitím nadstandardního množství polyuretanové izolace dosahuje ohřívač vody mimořádně malý koeficient tepelných ztrát. Moderní design, praktické rozměry a univerzální provedení nástěnné konzoly ulehčují instalaci ohřívačů v jakémkoliv prostředí.

Nově vyvinutá speciální řídící elektronika s přehledným ovládacím panelem nabízí výběr ze tří úsporných programů, umožňujících výrazné snížení spotřeby elektrické energie oproti stávajícím klasickým ohřívačům vody. Podstatou úspor je omezení maximální teploty ohřívané vody a tím snížení tepelné ztráty ohřívače.

ECO Comfort

Režim úspory energie vám nabízí vždy maximální množství teplé vody, a tím nejvyšší komfort. V tomto režimu se požadovaná teplota po jednom týdnu automaticky sníží z 85°C na 60°C. Požadovanou teplotu je možno kdykoli ručně nastavit mezi 61 až 70°C. Pokud nastavíte požadovanou teplotu výše než na 70°C, sníží se požadovaná teplota po jednom týdnu opět automaticky na 60°C.

ECO Plus

Tento režim úspory energie vám nabízí výhody v podobě úspor energie, protože se ohřívá teprve po větším odběru. Přístroj automaticky ohřívá vodu až na požadovanou teplotu 60°C, jakmile odeberete 40% objemu zásobníku.

ECO Dynamic

Tento režim úspory energie vám nabízí maximální energetickou účinnost inteligentním a dynamickým přizpůsobením k vašemu odběru. Je optimální tehdy, jestliže v průběhu týdne potřebujete teplou vodu vždy ve stejnou dobu.Přístroj vyhodnocuje po dobu jednoho týdne vaše doby odběru a množství vody. V následujícím týdnu vám dá v době odběru k dispozici potřebné množstvísmíšené vody. V případě, že se vaše doby odběru změní, je vám v příštím týdnu voda k dispozici ve změněnou dobu. Požadovaná teplota se nastaví okamžitě na 60°C.

Při použití ohřívače pro živnostenské účely v provozech s požadavkem na vyšší teplotu vody (do 85°C) je možno úsporné režimy odborně deaktivovat. Nová řada ohřívačů nahrazuje v našem sortimentu typovou řadu EO..GL.

www.tatramat.cz

Autor: Stiebel Eltron (text a foto)

Související k tématu