reklama

Jste si jisti, že váš domov je bezpečný?

Zámek bez přiděleného certifikátu překoná zloděj během několika vteřin. Oblíbenou metodou, kterou zloději používají k překonání zámků od bytů a objektů, je pro svoji rychlost a nenápadnost bumping. Jedinou ochranou proti této nedestruktivní a velmi účinné metodě otevírání je nákup dostatečně kvalitního certifikovaného bezpečnostního zámku a vložky.

Jste si jisti, že váš domov je bezpečný?

Tyto produkty ochrání nejen váš majetek, ale hlavně předejdou starostem se samotným vloupáním. A pamatujte, že náklady na odstranění následku vloupání jsou zpravidla vyšší než investice do zabezpečení.

Zamykací systém Tokoz
Zamykací systém Tokoz

Znalci z Kriminalistického ústavu Policie ČR doporučují dveřní zámky a vložky, které jsou certifikované podle evropských norem v nezávislých akreditovaných zkušebnách. V těchto normách je ochrana proti bumpingu přímo zmíněna. „Třetí“ třída garantuje „vysokou ochranu“ „čtvrtá“, tedy nejvyšší třída, už slibuje „velmi vysokou ochranu majetku“. Daný certifikát by měl být uveden na krabičce produktu. Od třetí třídy by cylindrické vložky zámků měly mít všechny ochranu před bumpingem, někteří výrobci to uvádějí v návodu, někteří ne. Proto doporučujeme kupovat zámky, jejichž certifikáty to garantují, a to vždy od renomovaných prodejců v kamenných obchodech, kteří také s výběrem poradí.

Zamykací systém Tokoz
Zamykací systém Tokoz
Zamykací systém Tokoz
Zamykací systém Tokoz

Česká firma TOKOZ a.s. přichází na trh s vlastní patentovanou cylindrickou vložkou s unikátním zamykacím systémem, postaveným na principu otočných lamelových stavítek. Tento systém zamykání je odborníky právem považován za jeden z nejbezpečnějších a nejspolehlivějších na světových trzích.

Tato technologie vykazuje mimořádnou odolnost proti všem běžným způsobům vloupání:

 • 100 % odolnost proti planžetování a vyhmatání
 • 100 % odolnost proti bumpingu
 • odolnost proti běžnému odvrtání
 • vysoká ochrana v exteriéru (prach, mráz, voda, mastnota)
 • vysoká životnost v náročném prostředí

  Důkazem je i pětiletá záruka, kterou TOKOZ poskytuje na všechny produkty řady TOKOZ PRO.

  Zamykací systém Tokoz
  Zamykací systém Tokoz

  Rodina produktů TOKOZ PRO zahrnuje jak cylindrické vložky, tak i visací zámky a jiné přídavné uzamykatelné mechanismy certifikované v akreditovaných zkušebnách dle norem ČSN EN 1303, ČSN EN 1627 a ČSN 12320. Produkty TOKOZ PRO jsou vhodné jak pro zabezpečení bytů a rodinných domů, tak i pro firemní a průmyslové objekty.

  Zamykací systém Tokoz
  Zamykací systém Tokoz
  Zamykací systém Tokoz
  Zamykací systém Tokoz

  Cílem firmy TOKOZ a.s. je vyrábět produkty nejvyšší kvality, které splňují požadavky pro třídy 3. a 4. Tyto třídy určují nejen odolnost proti různým metodám překonání, ale také určují životnost, tedy dobu, po kterou musí produkt kvalitně a spolehlivě fungovat i při velkém namáhání.

  To zvláště oceníte u hlavních dveří bytů a domků nebo různých prostor ve firmách, které se několikrát denně zamykají a odemykají. U domácností pak jistě oceníte již zmíněnou 100% odolnost mechanizmu proti různým metodám překonání. Tento systém je speciálně vyvinut pro náročné klimatické prostředí, kde se střídá prach, voda a mráz, a u průmyslových firem i mastnoty nebo oleje. Ostatní produkty zde mohou velice snadno „zalehnout“, ale TOKOZ PRO je díky své konstrukci vysoce odolný.

  Zamykací systém Tokoz
  Zamykací systém Tokoz

  Silnou stránkou uzamykacího systému TOKOZ PRO je jeho způsob zajištění. Po běžném uzamčení je klíčem v zámku otočeno ještě o dalších 90° a zpět, čímž se zámek zajistí. Při odemykání pak neodjistíte zámek prostým vložením klíče jako u běžně nabízených vložek, ale je nutné zámek odjistit otočením o stejných 90° a pak teprve odemknout.

  Zamykací systém Tokoz
  Zamykací systém Tokoz

  Bezpečnost, která byla dříve výsadou jen drahých a exkluzivních typů zámků, nyní přichází na trh poprvé v cenových relacích dostupných široké veřejnosti.

  Kvalitní bezpečnostní vložkou ve dveřích člověk nechrání jen svůj majetek, ale hlavně svoje bezpečí, svoje zázemí a svůj svět.

  Více informací naleznete na www.tokozpro.cz.

  Publikováno: 10. 4. 2012, Autor: TOKOZ a.s. (text a foto), Profil autora: Redakce