reklama

KM Beta představí novinky na veletrhu IBF 2012

KM BETA už dávno není jen střešní krytinou. Značka v současné době zajišťuje hned čtyři oblasti, které kompletně pokrývají hrubou stavbu – ucelený střešní systém, dvouvrstvý zdicí systém SENDWIX, tradiční cihelný systém PROFIBLOK a sortiment maltových a omítkových směsí PROFIMIX. Výrobky ze všech těchto oblastí bude KM Beta prezentovat na jednom místě, a to na stánku č. 008 v pavilonu F na mezinárodním veletrhu IBF ve dnech 24.-28.4.2012. Kromě stávající nabídky představí KM BETA i aktuální novinky – například nový prvek SENDWIX THERM, vhodný pro minimalizaci tepelných mostů při zakládání stavby nebo novinku ve střešním systému.

KM Beta představí novinky na veletrhu IBF 2012

Nový prvek THERM v systému SENDWIX

Komplexní dvouvrstvý zdicí systém SENDWIX se základem v podobě vápenopískových zdicích prvků byl přímo navržen pro stavbu tepelně-úsporných, nízkoenergetických a pasivních domů. Systém je velmi variabilní, ve třech základních typech nabízí celkem 64 různých řešení lišících se především tepelně-technickými vlastnostmi. Součástí jsou i prvky pro zdění příček, překlady, věncovky, lícové a komínové zdivo. Novinkou je SENDWIX THERM, prvek určený pro minimalizaci tepelných mostů mezi stěnou a základovou konstrukcí, případně stěnou suterénu stavby. Nový prvek je vyroben s využitím speciální příměsi, která zvyšuje tepelný odpor o 50 %. KM Beta nový prvek nabízí ve třech variantách: SENDWIX 16DF-D THERM, SENDWIX 12DF-D THERM a SENDWIX 4DF-D THERM, tj. pro tloušťky stěny 240, 175 a 115 mm. SENDWIX THERM se používá jako první zakládací řada zdicích prvků a zdí se tedy na maltu (PROFIMIX ZM 920). Pevnostní třída u těchto prvků je 20 N/mm2, tj. je shodná s pevností ostatních vápenopískových prvků SENDWIX. Nesnižuje se tak únosnost stěn jako je tomu při použití pěnového skla nebo plynosilikátu.

Tradiční pálený zdicí systém

Cihelný zdicí systém PROFIBLOK vyrábí jeden ze závodů KM Beta, cihelna v Hodoníně. Závod s více než stopadesátiletou tradicí nabízí vnitřní a vnější nosné zdivo, příčkové zdivo, které doplňují věncovky a překlady a navíc také keramické stropy PROFIDECK. Stropy lze řešit buď pomocí stropních desek HURDIS nebo s využitím stropních vložek MIAKO. Obě varianty vynikají nenáročnou montáží a cenovou dostupností, navíc jsou velmi variabilní. Cihelna Hodonín je v současnosti jediným českým výrobcem stropních desek HURDIS.

Spolehlivá střecha, to je tradičně KM BETA

Tradiční materiál KM BETA, střešní krytina, stále neztrácí na své oblibě. Vybírat můžete i nadále ze dvou atraktivních tvarů (KMB BETA a KMB HODONKA), sedmi barevných odstínů (cihlová, višňová, hnědá, šedá, černá, zelená, modrá) a čtyř variant povrchové úpravy: Standard (bez povrchové úpravy), Elegant (matný vzhled), Briliant (lesklý vzhled) a Efekt (kombinace dvou odstínů - višňové a černé). Kromě krytiny zahrnuje střešní systém KM BETA také více než 50 doplňkových výrobků a široký sortiment okrasných střešních prvků. Letos se nabídka rozšířila o nový prvek – prostupovou tašku pro elektrické připojení do podstřešní části.

Malty a omítky za zaváděcí ceny, nově materiály se zimní úpravou

Maltové a omítkové směsi PROFIMIX významně ucelují nabídku společnosti KM Beta zaměřenou na řešení hrubé stavby domu a zároveň tvoří se zdivem systém. PROFIMIX zahrnuje cementové potěry, lepicí a stěrkovací hmoty, zdicí malty, dále jádrové a štukové omítky a tepelně-izolační malty a omítky. Novinkou jsou materiály se zimní úpravou. Všechny výrobky PROFIMIX jsou vyráběny v novém moderním závodě KM Beta v Bzenci na Hodonínsku.

Podrobný přehled výrobků PROFIMIX včetně informací o nich najdete na www.kmb-profimix.cz. Aktuálně můžete tyto směsi získat za výhodné zaváděcí ceny. Lepidlo této značky v odpovídajícím množství navíc získáte zcela zdarma při objednávce broušeného páleného zdiva PROFIBLOK a vápenopískových prvků SENDWIX.

Více informací na stánku KM BETA, případně na www.kmbeta.cz.

Publikováno: 22. 4. 2012, Autor: KM BETA (text a foto) , Profil autora: Redakce