reklama

Nabíječka Voltcraft Charge Manager 420

Nabíječek NiCd a NiMH článků je na našem trhu mnoho a liší se kvalitou i cenou. Firma Conrad Electronic uveřejnila novinku, a to nabíječ Voltcraft Charge Manager 420, který by měl být v určitých parametrech ještě lepší než starší typy.

Nabíječka Voltcraft Charge Manager 420

Rychlonabíječka Voltcraft Charge Manager 420 je perfektní kombinací nabíječky a diagnostické stanice s úsporným režimem nabíjení. Můžete současně nabíjet, vybíjet, testovat a regenerovat 1 až 4 akumulátory AA nebo AAA. Díky funkcím obnovy a formování můžete opět zprovoznit starší akumulátory a prodloužit jejich životnost. Vzhledem k měření skutečné kapacity a automatickému srovnávacímu měření není problém rozpoznat „slabé" akumulátory a vyřadit je.

Nabíječka Voltcraft Charge Manager 420
Nabíječka Voltcraft Charge Manager 420

Kromě toho nabízí Charge Manager 420 čtyři nejvhodnější nabíjecí a vybíjecí proudy, které je možné nastavit pro každou šachtu zvlášť. Proces nabíjení nebo vybíjení je řízen mikropočítačem, nezávisle na stavu nabití akumulátoru. Díky jednoduché obsluze je nastavení ukončeno během okamžiku.

Vestavěný USB výstup umožňuje nabíjení mobilních telefonů, PDAs, MP3 přehrávačů, přenosných herních konzolí, navigací a dalších zařízení. Jakmile jsou všechny programy ukončeny, nabíječka se přepne do úsporného režimu. Ve StandBy módu nemá žádný odběr. Jakmile stiskneme jakékoliv tlačítko, opět se zapne. Tato nová funkce pomáhá šetřit zdroje a snížit náklady. Charge Manager můžete používat i v autě, adaptér však není součástí dodávky.

Nabíječka Voltcraft Charge Manager 420
Nabíječka Voltcraft Charge Manager 420

5 programů Charge Managera 420

  • nabíjení (Charge)
  • vybíjení (Discharge)
  • testování (Check)
  • cyklus (Cycle)
  • oživení (Alive)

Pro každou nabíjecí šachtu můžeme zvolit odlišné parametry i program. Nabíječka je uložena ve dvojdílném pouzdru z tvrdého „stříbrného” plastu. Ovládá se třemi tlačítky a všechny dostupné parametry se zobrazují na modrém dvouřádkovém LCD displeji s bílými znaky.

5 programů Charge Managera 420
5 programů Charge Managera 420

Nad šachtami pro články jsou umístěny větrací otvory, které nalezneme také v jedné polovině spodní části nabíječe. Aby mohl vzduch proudit, jsou zespodu nalepena gumová kolečka, takže je nabíječ asi 2 mm nad pracovní plochou.

Na zadní straně nabíječe je umístěn napájecí konektor pro 12 V a dále klasický klasický USB konektor, takže můžeme nabíjet i různá USB zařízení (mobilní telefony, foťáky, MP3 přehrávače atp).

Charge Manager 420 nabíjí články proudem až 2 A v každé šachtě. Nabíjecí proud lze nastavit v krocích 500, 1 000, 1 500 a 2 000 mA. Jednotlivé články lze vybíjet maximálním proudem 500 mA či polovičním, tedy 250 mA.

Funkce cyklování

Dále můžeme zvolit funkci cyklování akumulátoru, tedy jeho nabití, vybití a opětovné nabití, či funkci oživení. Při programu oživení je akumulátor opakovaně nabíjen a vybíjen, a to až do doby, než dosáhne maximální kapacity.

Funkce testování

Funkci testování akumulátorů s výhodou použijeme, když budeme chtít selektovat ze skupiny akumulátory s nejhoršími parametry.

Technické údaje:

Rozměry: 87 x 37 x 165 mmMaximální nabíjecí proud na šachtu: 2 000 mAMaximální vybíjecí proud na šachtu: 500 mANapájecí napětí: 100–240 V, 12 V DCProvozní teplota: 0–40 °CHmotnost: 230 g

Záruka 3 roky

Firma Conrad Electronic, výhradní dovozce značky Voltcraft nabízí prodlouženou záruku 3 roky nejen na tuto nabíječku, ale na všechny produkty této značky zakoupené do konce roku 2012.

Více informací naleznete na www.conrad.cz.

Publikováno: 1. 7. 2012, Autor: Conrad Electronic s.r.o. (text a foto), Profil autora: Redakce