reklama

DUDÁK Premium světlý ležák v Žatci zlatý

DUDÁK Premium světlý ležák získal zlato na 55. ročníku degustace piv u příležitosti tradiční žatecké Dočesné. Je to v krátké době již druhé zlaté ocenění strakonických ležáků. V červnu získal v Českých Budějovicích zlato DUDÁK Premium tmavý ležák v kategorii tmavý ležák, čímž se honosí titulem Pivo České republiky. Pivo KRÁLOVÁK, uvařené ve spolupráci s městem Volyně, se probojovalo až do semifinále. V soutěži bylo hodnoceno celkem sto vzorků z více než třiceti českých pivovarů.

DUDÁK Premium světlý ležák v Žatci zlatý

Jednotlivé vzorky jsou posuzovány laickou i odbornou veřejnosti. V průběhu dvou dnů hodnotí piva dvě stě čtyři degustátoři. Degustace finálové kola probíhá za užšího výběru degustátorů, kdy komise je složena z dvaceti šesti osobností. Žatecká degustační soutěž patří mezi ty neprestižnější v České republice. V odborné porotě degustátorů již pravidelně zasedá i Dagmar Vlková, sládek DUDÁK – Měšťanského pivovaru Strakonice, která letos zasedala i v komisi pro finálové kolo. Letošní degustace proběhly ve dnech 30 až 31. srpna v Chmelařském institutu Žatec.

„Jsme velmi rádi, že naše ležáky bodují. V Žatci je do hodnocení vtažena i laická veřejnost, která především klade důraz na chmelení piva a „pitelnost“ jednotlivých piv. Z celkového výsledku tedy plyne, že spotřebitelům naše ležáky chutnají,“ říká Dagmar Vlková, sládek DUDÁK – Měšťanského pivovaru Strakonice.

www.pivovar-strakonice.cz

Publikováno: 9. 9. 2012, Autor: DUDÁK - Měšťanský pivovar Strakonice, a.s. (tisková zpráva), Profil autora: Redakce