reklama

Bílá nádhera

Když se blíží čas Vánoc, každý z nás si rád zdobí svůj byt či dům jehličím a slavnostními barevnými motivy. Právě nyní nastává správná chvíle k tomu, abychom znovuobjevili klasiku mezi vánočními dekoracemi: originální vánoční ozdoby z korálků, které náš domov skutečně rozzáří. Ve chvilce si vytvořte zářivou ozdobu na vánoční stromek, dekoraci na slavnostní stůl nebo okno.

Bílá nádhera

Co budete potřebovat na vánoční ozdoby z korálků?

Materiál na sněhovou vločku (navlékaná hvězda):- 24 bílých voskových korálků ve tvaru kapky velkých 4 x 8 mm- 6 bílých voskových korálků o ø 6 mm- 12 bílých voskových korálků o ø 4 mm- 78 bílých voskových korálků o ø 3 mm- mosazný drátek silný 0,3 mm dlouhý asi 1,20 m a 30 cm

Ledový květ (nasunovaná hvězda):- osmicípá drátěná hvězda o ø 10 cm- 16 bílých voskových korálků ve tvaru kapky velkých 4 x 8 mm- 25 bílých voskových korálků o ø 6 mm (jeden jako střed)- 78 bílých voskových korálků o ø 3 mm- stříbrný drátek silný 0,3 mm dlouhý asi 50 a 10 cm

Postup na vánoční ozdoby z korálků

Sněhová vločka

1. Nejprve vypracujte dlouhým drátkem velkou hvězdu, přičemž drátek provlékněte tam i zpět všemi korálky. Drátky po navléknutí každé části dobře utáhněte, konce stočte a odstřihněte.

2. Na příčná spojení (obloučky) použijte kratší drátek. Po třetím malém voskovém korálku omotejte drátek kolem paprsku vločky, navlékněte na něj pět korálků a drátek ve stejné výšce omotejte kolem dalšího paprsku. Stejným způsobem vypracujte pět zbývajících spojení.

Ledový květ

1. Hvězdu vypracujte podle obrázku a předlohy. Poslední korálek z paprsku ještě jednou sundejte a drátek odstřihněte tak, aby na něm byl korálek nastrčený jen do poloviny. Poslední korálek zpevněte kapkou lepidla, aby nesklouzl. Zbývající paprsky vypracujte stejně.

2. Vždy mezi dvěma vnějšími velkými voskovými korálky vypracujte příčná spojení (obloučky). Jeden konec drátku omotejte kolem libovolného paprsku mezi na předloze vyobrazenými korálky a opatrně jej utáhněte. Kratší konec by měl asi 5 cm přečnívat. Potom navlékněte korálky tvořící první polovinu příčného spojení, drátek pak omotejte zvenčí kolem posledního korálku na špičce a provlékněte jej předposledním korálkem zpět. Nyní navlékněte korálky tvořící druhou polovinu paprsku. Drátek pak znovu omotejte kolem drátku paprsku mezi dvěma na předloze označenými korálky (viz níže) a utáhněte. Stejným způsobem vypracujte celou hvězdu, pokračujte ve směru hodinových ručiček. Konce drátku stočte a zbytek odstřihněte.

3. Na drátek dlouhý asi 10 cm pak navlékněte do středu korálek a oba konce drátku omotejte kolem letovaného místa tak, aby korálek seděl nahoře uprostřed. Oba konce drátku na zadní straně hvězdy stočte. Příp. můžete také na střed nalepit polovinu korálku.

Postup na vánoční ozdoby z korálků
Postup na vánoční ozdoby z korálků

Tip:

Obě hvězdy se hodí také jako skvělé zimní dekorace stolu. Jejich barvu přizpůsobte vašemu nádobí a ubrusu.

Tip:
Tip:

Povedly se vám na vánoční ozdoby z korálků? Vybíráme z knížky Vánoční ozdoby z korálků edice TOPP nakladatelství Anagram.

Publikováno: 14. 11. 2012, Autor: Anagram (text a foto), Profil autora: Redakce