reklama

Nový Olympus - vánoční dárek, který potěší

Společnosti Olympus trvalo jen několik málo měsíců, než přenesla jedinečný Live MOS snímač z několikanásobně oceněné vlajkové lodi OM-D do kompaktní řady fotoaparátů PEN. Výsledkem je nový PEN Lite (E-PL5) a nový PEN Mini (E-PM2), které v sobě snoubí nejvyšší obrazovou kvalitu v dané třídě fotoaparátů a současně reprezentují tradiční styl, který proslavil řadu PEN po celém světě.

Nový Olympus - vánoční dárek, který potěší

Nový snímač, převzatý z OM-D spolupracuje s obrazovým procesorem TruePic VI, taktéž přejatým z vlajkové lodi OM-D. Zaostřovací systém FAST AF činí z nových PENů srovnatelné modely se superrychlým OM-D E-M5. Stejně, jako je tomu u všech PENů, se i oba nové modely velmi snadno ovládají. Noví majitelé si u PENu Lite jistě zamilují výklopný dotykový displej. Oba fotoaparáty mají vestavěný stabilizátor obrazu, který zaručuje perfektně ostré snímky se všemi objektivy. Mezi další funkce patří i 12 uměleckých filtrů či přímé sdílení dat na sociálních sítích a web stránkách s pomocí bezdrátové komunikace s chytrým telefonem. Co se týká konkrétních specifikací, dokáže minimalistický PEN mini prakticky totéž, co PEN Lite zatímco po stránce designu tvoří PEN mini svůj vlastní svět plný elegance a šarmu. Oba nové PENy jsou v prodeji od přelomu října a listopadu v kitech se základním objektivem M.ZUIKO DIGITAL 14-42mm 1:3.5-5.6 IIR, nebo v tzv. DZ kitech se dvěma objektivy.

Nový foťák Olympus - vánoční dárek, který potěší
Nový foťák Olympus - vánoční dárek, který potěší
Nový foťák Olympus - vánoční dárek, který potěší
Nový foťák Olympus - vánoční dárek, který potěší

Rychlá cesta na vrchol

Nový PEN Lite a PEN mini vstupují do síně slávy fotografické rodiny PEN. Zatímco kompaktní design přináší 100% výhod řady PEN, je technologie uvnitř 100% převzatá z vrcholné řady OM-D. Velký Live MOS senzor a obrazový procesor TruePic VI dokáží mnohem více, než jen rychle zaostřovat s technologií FAST AF. Umí vyprodukovat prvotřídní fotografie a Full HD videa, jejichž data získávají z 16.1 megapixelového snímače s vysokou citlivostí až ISO 25600. Když natáčíte Full HD video můžete na změnu scény reagovat velmi rychle a zabrat přesně ten výřez, který potřebujete. Snímaný objekt dokážete přiblížit až 4x, aniž by došlo k jakémukoli zhoršení kvality videa, nahrávaného při vysokém rozlišení 1080.

Je snadné být umělcem

Výklopný (u E-PL5) a dotykový 3” LCD displej, vám dává možnost zachytit fotografované scény z mnoha nových, netradičních úhlů. Stejně tak pomůže i při natáčení videí vysoko nad hlavou či z pohledu od země. Displej lze dokonce vyklopit kolem dokola ve směru k objektivu, což usnadní pořízení autoportértu, či natočení vlastního video vzkazu. Další významnou výhodou nových PENů je kompatibilita s kartami FlashAir™ a volně stažitelná aplikace, se kterou zvládnete nahrát své fotky s pomocí chytrého telefonu na sociální sítě a jiné webové stránky. S 12 uměleckými filtry a 6 uměleckými efekty, které lze vzájemně různě kombinovat, vdechnete svým fotografiím cosi magického. Umělecký efekt uvidíte na displeji ještě před samotným pořízením snímku. Funguje to stejně jednoduše, jako proslulý Olympus pomocník – Live Guide – se kterým vidíte efekt zvoleného nastavení, např. vybrané clony nebo času, na displeji ještě před finálním stisknutím spouště. Kromě toho můžete jednotlivá videa natočená v HD režimu spojit prolínacími efekty.

Je snadné být umělcem
Je snadné být umělcem
Je snadné být umělcem
Je snadné být umělcem

S grácií na PEN mini

Stylový PEN mini (E-PM2) vyhrává nad svým předchůdcem nejen dokonalejším procesorem a snímačem, ale především jednoduchostí ovládání. Např. přehrávání či mazání snímků je vyvedeno na samostatná tlačítka. Kromě výklopného displeje tak PEN mini přejímá prakticky všechny výhody většího bratra PENu Lite – E-PL5, včetně nového typu samospouště, která vám dovolí nafotit automaticky až 10 snímků po sobě s předem nastaveným časovým intervalem. Tato funkce se může hodit například při skupinových fotografiích rodinného kruhu či v kolektivu s přáteli. Samozřejmostí je i dotyková obrazovka, na které lze volit režimy a provádět celou řadu nastavení.

PEN Lite je nabízen v černém, stříbrném a bílém provedení, zatímco PEN mini je k dostání v černé, stříbrné, bílé a navíc i červené barvě. Jako volitelné příslušenství si můžete pořídit i speciální krytku-objektiv, s pevným ohniskem 15mm 1:8.0, jejíž velikost nepřesahuje velikost běžné krytky bajonetu fotoaparátu. Chcete-li z PENu udělat skutečně kapesní fotoaparát, sejměte z něj objektiv, nasaďte krytku-objektiv a můžete se vydat do akce. Jste-li milovníci vodních radovánek, či seriózního potápění, pak právě pro vás je připraveno podvodní pouzdro PT-EP10, které vezme váš PEN E-PL5 do hloubky až 45 metrů pod hladinou. Toto pouzdro je v prodeji od konce listopadu letošního roku.

S grácií na PEN mini
S grácií na PEN mini
S grácií na PEN mini
S grácií na PEN mini

Hlavní charakteristika

Obrazová kvalita

 • 16.1 megapixelový nový Live MOS senzor, pro vysoké rozlišení a excelentní výkon za špatného světla
 • Výkonný obrazový procesor TruePic VI pro rychlý start fotoaparátu a dokonalou kvalitu obrazu (max. Citlivost při focení snímků až ISO 25600)
 • Ultra-efektivní 2osý stabilizátor obrazu vestavěný v těle fotoaparátu pro dokonale ostré snímky i video záběry s libovolným nasazeným objektivem.
 • Rychlý a tichý základní objektiv M.ZUIKO DIGITAL ED 14-42mm (28-84mm*) 1:3.5-5.6 IIR (MSC)
 • 1080 Full HD video ve formátu mov

Snadné ovládání

 • Super rychlé zaostřovaní systémem FAST AF plus 3D tracking pro dokonalejší zaostření pohybujících se objektů
 • Výklopný dotykový 3.0” LCD displej s rozlišením 460,000 pixelů a velmi rychlou odezvou (u E-PM2 není displej výklopný)
 • Live Guide ve Full HD video, foto a P/S/M/A režimech
 • ‘My set’ uživatelské nastavení lze přiřadit jakémukoli symbolu na přepínači režimů (pouze u PEN Lite E-PL5)
 • Výběr režimů přes dotykovou obrazovku – nikoli kruhovým přepínačem režimů (pouze u PENu mini E-PM2)

Kreativita

 • 12 kreativních uměleckých filtrů pro foto i video scény zahrnující např. i nový filtr Vodové barvy, kombinovatelný s několika uměleckými efekty
 • Prolínací efekty pro HD video – režim umožňující plynulý přechod z jednoho video záběru do druhého
 • Bracketing uměleckých filtrů pro zachycení jedné scény v několika, nebo i ve všech uměleckých filtrech najednou
 • HDR Bracketing pro zachycení jedné scény v 5 různých expozicích
 • Funkce Live Bulb/Live Time – jedinečná funkce zobrazující postupné prokreslování expozice záběru při dlouhých expozičních časech

Další prvky

 • Kompatibilní s 26 Micro 4/3 objektivy, 27 4/3 objektivy a více, než 500 dalšími objektivy (přes adaptér)
 • Kompatibilní s 15mm 1:8.0 krytkou-objektivem nepřesahujícím svými rozměry běžnou krytku těla fotoaparátu
 • Rychlé sekvenční snímání – 8 snímků za sekundu
 • Kompatibilní s kartami SDXC™ Eye-Fi™
 • Kompatibilní s kartami FlashAir™ pro bezdrátový přenos fotek na sociální sítě s pomocí chytrého telefonu
 • Volně stažitelná aplikace pro iOS a Android pro úpravy a sdílení fotografií na sociálních sítích přes chytrý telefon nebo počítač
 • Volitelné podvodní pouzdro PT-EP10 vodotěsné do 45m (pouze pro E-PL5)

Více informací na www.olympus.cz.

Publikováno: 13. 12. 2012, Autor: Olympus (tisková zpráva), Profil autora: Redakce

Mohlo by vás dále zajímat