reklama

Co nabídne 15. jubilejní veletrh Střechy Praha 2013?

Veletrh Střechy Praha, společně s výstavou Solar Praha a novým projektem Řemeslo Praha proběhnou v PVA EXPO PRAHA Letňany ve dnech 6. – 9. 2. 2013. V souběhu bude probíhat i veletrh nízkoenergetických, pasivních a nulových staveb For Pasiv.

Co nabídne 15. jubilejní veletrh Střechy Praha 2013?

Veletrhy nabídnou široký výběr produktů od střešních krytin, nosných konstrukčních systémů, izolací, střešních oken, doplňků, okapových systémů, výrobků pro půdní vestavby, obvodových plášťů, fotovoltaiky, solární termiky po nářadí a nástroje, techniku, osobní pracovní vybavení řemeslníků a nabídku řemeslných prací. Celou akcí se bude prolínat téma úspor energií.

Novinky představí řada vystavujících firem. Hned několik výrobců představí novinky z oblasti nadkrokevního zateplení. Firma VELUX uvádí na trh novou generaci střešních oken, která přináší více světla, více pohodlí a pomáhá spotřebovávat méně energie. Firma BRAMAC představí nové typy střešních tašek – keramickou Turmalín či betonovou Montero. Nové plastové střešní okno s nízkoenergetickým zasklením představí i firma Roto. Na stánku firmy TONDACH najdete kromě pálených střešních tašek i řadu doplňkových služeb jako jsou výpočty střešní krytiny, speciální slevové možnosti či ukázky realizací „Domy v okolí“. TONDACH připravil též zábavnou soutěž, ve které lze vyhrát každý den slevu až 30% na střešní krytinu.

Připraven je obsáhlý doprovodný program, kde zazní aktuální témata, jako jsou energetické certifikace budov dle novely zákona o úsporách energií, vhodné stavební výrobky z pohledu nové legislativy, zodpovědné navrhování tepelných izolací a mnoho dalších. Proběhne 14. ročník prestižní konference Izolace se zvýrazněným tématem Poruchy plochých střech. Řešit se bude problematika střešních nástaveb, nové poznatky z oprav havarovaných plochých střech a zatékajících teras a též velmi aktuální téma Střechy jako zdroj energie.

Pro starosty a další zástupce měst a obcí je připraveno Fórum s názvem „Energie a obec“, kde se budou řešit možnosti úspor energií ve veřejných budovách. Zpestřením budou prezentace úspěšných projektů v obcích Kněžice, Litoměřice, Plzeň a Písečná.

Novinkou bude též seminář s ožehavým tématem o potírání „švarcsystému“. Pro širokou veřejnost jsou připraveny přednášky užitečné pro všechny - jaké jsou nejčastější chyby ve střešním plášti, jak si správně vybrat realizační firmu, jak je možné využít obnovitelné zdroje energie v domácnosti či jak lze využít dešťovou vodu ze střech.

Vláda rozhodla o pokračování dotačního programu Zelená úsporám, do nějž se mohou hlásit domácnosti a majitelé rodinných domů, část prostředků půjde též na rekonstrukce veřejných budov. „Ve Stavebním poradenském centru na veletrhu získají návštěvníci bezplatně informace nejen o využití dotačního programu Zelená úsporám, ale i cenné rady a doporučení od nezávislých odborníků z mnoha oblastí navrhování a provádění staveb, se zaměřením na střechy a úspory energií“, dodává ředitelka veletrhu, Ing. Jitka Šefránková. Toto centrum zaštiťuje organizace ČKAIT, Fakulta stavební ČVUT Praha a Fakulta stavební VUT Brno.

Pro zájemce o řemeslo si Cech klempířů, pokrývačů a tesařů a mnoho dalších vystavovatelů připravili ukázky práce zkušených řemeslníků s nejmodernějšími i tradičními nástroji. Chybět nebudou expozice s krásnými muzejními exponáty včetně historického nářadí. Návštěvníci mohou vyhrát hodnotné ceny včetně střechy na rodinný dům.

Na webových stránkách veletrhu www.strechy-praha.cz mohou zájemci získat voucher s 50% slevou na vstupné.

Publikováno: 17. 1. 2013, Autor: Střechy Praha s.r.o. (text a foto) , Profil autora: Redakce