reklama

Brrr, plísně!

Náš byt, dům, nebo chata či chalupa, to jsou místa, kde trávíme hodně času. Jsou to místa, kde odpočíváme a kam se rádi vracíme. Proto, aby nám zde bylo příjemně, musíme mít doma nebo na chatě zdravé prostředí. Na první pohled by se mohlo zdát, že je to snadné, ovšem opak je pravdou. Jedním z faktorů, které ovlivňují naše zdraví je přítomnost plísní. Proto je třeba se jich vyvarovat, a když již nastala situace, že se nám v domácnosti plísně usídlily, je třeba s nimi rychle zatočit.

Brrr, plísně!

Plísně v domě? Plísně jsou mikroskopické houby, při růstu uvolňují do okolního ovzduší spory, které unášeny vzduchem se rozlétnou až do velkých vzdáleností. Proto se spory plísní vyskytují všude okolo nás. Základním předpokladem růstu plísní je vlhkost. Tak jako v přírodě, rostou plísně ve vlhkém prostředí i v našich bytech a domech. Vlhké zdi, nevětraná místa, rohy za nábytkem, nebo v koupelně pod vanou, to vše jsou místa, kde se plísním velmi dobře daří.

Brrr, plísně v domě
Brrr, plísně v domě
Brrr, plísně v domě
Brrr, plísně v domě

Sdílet s plísněmi jednu místnost nebo jeden dům, není s ohledem na zdraví vhodné. Vyberte si raději jiné lepší „nájemníky“. Plísně v domě patří k významným faktorům, které negativně ovlivňují zdraví. Mohou způsobovat alergie, astma a dýchací obtíže, trávicí problémy, bolesti hlavy, podrážděnost očí a nevolnost. Některé studie ovšem uvádějí ještě mnohem horší dopady na zdraví. Proto je potřeba vytvořit pro plísně nevhodné prostředí. Pak vás, jako každý špatný nájemník, opustí a nevrátí se. Je tedy nutné vytvořit prostředí, ve kterém se plísně nebudou rozmnožovat a vyvíjet. Plísně v domě potřebují ke svému životu vlhkost, čím větší, tím lepší. To znamená, že je důležité udržovat v domácnosti optimální vlhkost a plísně nemají šanci.

Brrr, plísně v domě
Brrr, plísně v domě

Jak na ně? V momentě, kdy plíseň vznikla a potřebujete se jí např. na stěně zbavit, můžete použít sprej Ceresit STOP PLÍSNI. Stačí krátce nastříkat, nechat chvíli působit a následně setřít. V ten moment je zeď vydezinfikovaná. Ceresit STOP PLÍSNI je vytvořen tak, že se s ním snadno dostanete i do hůře přístupných míst, jakými jsou např. rohy za skříněmi, nebo místa pod vanou.

Brrr, plísně v domě
Brrr, plísně v domě

Toto ale není vše, nyní jste udělali první krok. Je ale potřeba plísni zamezit, aby se vrátila. Tam, kde se plísni nelíbí, tam se nevrací. Proto je důležité udržovat v domácnosti optimální vlhkost. Pomůže vám praktický pomocník CERESIT STOP VLHKOSTI, který pomocí unikátních dvouvrstvých tablet optimalizuje vzdušnou vlhkost až na doporučených 50-60%.

Brrr, plísně v domě
Brrr, plísně v domě

Bílá část tablety je tvořena speciálními krystaly efektivně pohlcujícími nadměrnou vzdušnou vlhkost, kterou sráží v tekutinu a shromažďuje ji v zásobníku přístroje. Modrá část tablety byla vyrobena patentovanou technologií, která účinně neutralizuje pachy v místnosti až o 70%. (prokázáno vědeckými testy). CERESIT STOP VLHKOSTI bez přísunu elektrické energie účinně napomáhá vytvořit v našich obydlích zdravější prostředí.

Zajistěte své rodině zdravý domov. Další informace naleznete na www.stop-vlhkosti.cz.

Publikováno: 11. 3. 2013, Autor: Henkel (text a foto), Profil autora: Redakce