reklama

Zahrádkář duben 2013

O čem píše Zahrádkář v dubnu? Věnuje se okrasné, ovocné ale i zelinářské zahradě. Vysvětlí jak pěstovat a řezat růže, jaké odrůdy vybírat. Představí řebčíky, nové lilie a jiřinky. Poradí i jak pěstovat kaktusy nebo jahody na balkóně. Zahrádkář naučí jak vysadit a ořezat jabloně, kolik broskví nechat na větvi, aby včas a dobře dozrály. Pokračuje seriál o biologické ochraně zeleniny, o vodních rostlinách. Zahrádkářka se věnuje převážně velikonocím. Velikonočním symbolům, vajíčkům s mozaikou, velikonočnímu pečení a něžným dekoracím. Navíc představí Rizoto mnoha tváří a Jarní léčivé květy.

Zahrádkář duben 2013

Z obsahu Zahrádkáře:

  • Jarní koulovačka – kvetoucí kaliny v zahradě, kalendárium Okrasná zahrada v dubnu, Stříhání růží, Růže v dnešní zahradě (skupiny růží, kompozice…), Křín – dekorativní cibulovina. Hvězdy mezi květinami - letničky Gardenstar, Novinky v sortimentu lilií, Pobřežní a obojživelné rostliny do zahrady, Proměnlivost zahrady v průběhu roku (postřehy architekta), Řebčíky, Pěstování kaktusů – Od parapetu po skleník, Jiřinky a jejich historie.
  • Kalendárium Ovocná zahrada, Stáleplodící jahodník a jeho zvláštnosti, Jarná výsadba jabloní, Regulace plodnosti u peckovin, Výsadba angreštu, Výroba vína u zahrádkářů – čiření vín.
  • Kalendárium Zeleninová zahrada v dubnu, Skleník na zahrádce v dubnu, Zahradní hrášek, Netkané textilie v zahrádce, Novinky firmy Moravoseed, Pěstování zeleninové sadby II., Krajové odrůdy rajčat, Pokračování soutěží k akci Rajče roku (recepty), Choroby aksamitníků (muškátů), Biologická ochrana zeleniny II., Vodní prvky v zahradě, Poškození rostlin sluncem a suchým vzduchem, na dotazy odpovídají: J. Sus (ovoce), J. Rod (ochrana rostlin), V. Větvička (botanika a zajímavosti z cest čtenářů).
  • Právní poradna – Máme rekreační bydlení, mohou nás proto vystěhovat z městského bytu?, rady Ivany Šafránkové (ochrana rostlin), Zahrádkářské akce, křížovka o ceny.

Z obsahu Zahrádkářky:

Z obsahu Zahrádkářky:
Z obsahu Zahrádkářky:

  • Velikonoční symboly (beránek, kříž, strom, vajíčko…), Velikonoční pečení, Rizoto mnoha tváří, Jarní léčivé květy, Něžné velikonoční dekorace, Orobinec v hlavní roli – pletení kabelky krok za krokem, Vajíčko s mozaikou.

K předplatnému přidáváme osivo cibule sečky Entita.

Na stáncích čtvrté číslo Zahrádkáře najdete od 26. března

Najdete nás na www.zahradkar.org i na Facebooku - www.facebook.com/Zahradkar.

Publikováno: 25. 3. 2013, Autor: Časopis Zahrádkář, Profil autora: Redakce

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.