Hydroizolace

V koupelně, v prádelně, na balkoně a často i v kuchyni je vhodné, když podlaha nepropouští vodu. Dobrá hydroizolace je nezbytná ve sprše, v bazénu, v jímce, studni, nádrži na vodu a všude tam, kde chceme udržet tekutinu bez prosakování. Nasákavost materiálů je nežádoucí také u porézních obkladů a dlažby. Naštěstí existuje množství hydroizolačních prostředků, kterými můžete povrchy vodovzdorně ošetřit.

Hydroizolace
Hydroizolace
Hydroizolace
Hydroizolace
Hydroizolace

Těsnící pás je určen pro pružné utěsnění stykových a rohových spár průchodů ve stěnách a podlahách, odpadů v bazénech, nádržích a sprchových koutech a pro napojení svislých a vodorovných ploch opatřených pružnou polymercementovou stěrkou nazvanou Lepenka v kýblu. Tato stěrka je dvousložková vodou ředitelná hydroizolace, která se používá k utěsnění bazénů, jímek, sprchových koutů, balkonů a studní. K utěsnění sprchového koutu si můžete koupit hydroizolaci s názvem Sprchová sada, která obsahuje Lepenku v kýblu, těsnicí komponenty, štětce, silikon a ochranné rukavice.

Hydroizolace
Hydroizolace
Hydroizolace
Hydroizolace

Keraseal je impregnační ochranný nátěr na porézní, tedy savé neglazované obklady a dlažbu, a to včetně cementových spár. Používá se k ošetření dlažby typu „cotto“, ke snížení poréznosti a dosažení povrchového efektu jako voskování. Dlažba takto ošetřená je neporézní, odolnější znečištění a dlouhodobě se snadno udržuje.

Autor: JARA (text), Pavel Zeman (foto)

Související k tématu