reklama

Zahrádkář listopad 2013

V listopadovém čísle Zahrádkáře vám představíme zámeckého zahradníka na Štiříně, Václava Větvičku. Pokračovat budeme v tématice hvězdníků, podíváme se na sortiment kaktusů i na možnosti sušení květin. Ovocnáře asi zaujme neobvyklý způsob pěstování hrušní, pěstitelům zeleniny poradíme s jejím skladováním a zaměříme se na oblíbené hlávkové zelí. Zahrádkářka nabídne několik dušičkových inspirací, stavbu krmítka a seznámí nás s luštěninami v kuchyni. A co je nejdůležitější - vloženým dárkem v časopise, tentokrát pro všechny čtenáře, je Knihovnička Zahrádkáře na téma Ochrana rostlin – díl I.

Zahrádkář listopad 2013

Z obsahu Zahrádkáře

  • S Václavem Větvičkou nejen o Štiříně (rozhovor), Okrasná zahrada v listopadu (kalendárium), Velkokvěté hybridy azalek (řez), Co nového u hvězdníků (díl II.), Ozdobnice na zahradě, V plné kráse (kaktusy), Suché kytky, Voda v zahradě (postřehy a rady architekta), Nejenom o množení trvalek s Arnoštem Peterou (rady zahradníka).
  • Ovocná zahrada v listopadu (kalendárium), Řezem proti padlí angreštu, Ještě k balerínám – a nejen u jabloní, Problémy s výživou (vinařství), Neobvyklý způsob pěstování hrušní.
  • Zeleninová zahrada v listopadu (kalendárium), Zelí hlávkové – základ české kuchyně, Skladování zeleniny (díl II.), Drobní zemní savci v zahradách, Nespecifické a jiné poruchy I. část (abiotické poruchy rostlin), Šetrná ochrana brukvovité zeleniny.
  • Zahrádkář mezi paragrafy, Odpovědna a fejeton V. Větvičky, Odpovídá rostlinolékař J. Rod, Inzertní servis, Podzimní výstavy zahrádkářů…

Z obsahu Zahrádkářky

Z obsahu Zahrádkářky
Z obsahu Zahrádkářky

  • Dušičkové inspirace (floristika), Luštěniny, Vaření s vínem a na víně, Ptačí krmítko z břízy (vyrobte si s dětmi), Léčivé podzimní plody (lékárna na zahrádce).

Zahrádkář vychází 25. 10., najdete ho na www.zahradkari.cz, ale i na Facebooku!

Prosincové číslo vyjde 25. 11. 2013 a bude v něm druhá část Knihovničky Ochrana rostlin.

Publikováno: 24. 10. 2013, Autor: Časopis Zahrádkář , Profil autora: Redakce