reklama

Auto nejen pro kutila

Kutilové také jezdí autem a kromě tipu na dobrou autokosmetiku máme i tip na šikovné auto – pohodlné, bezpečné, s velkým úložným prostorem a rozumnou spotřebou paliva. Vozy Dacia nejsou na našich silnicích žádnou novinkou, kromě menšího modelu Sandero, offroadu Duster a rodinného pěti nebo sedmimístného Lodgy budete znát asi nejvíce model Logan.

Auto nejen pro kutila

A právě tento model se nyní představuje v novém hávu jako „velké kombi za mini cenu“. Nový Logan MCV nabízí kromě 100% vzhledu kombi také moderní styl a atraktivní design interiéru. Model je velkorysý vzhledem k funkčnosti a díky svým rozměrům nabízí velký vnitřní prostor - 5 skutečných míst a zavazadlový prostor o objemu 573 litrů.Nový Logan MCV nabízí i nejnovější prvky výbavy: multimediální a navigační systém MEDIA NAV, tempomat s omezovačem rychlosti, zadní parkovací senzory a funkci Eco Mode. Funkce Eco Mode (dle motoru) umožňuje řidiči, aby kdykoliv optimalizoval spotřebu paliva. Je-li tato funkce aktivní, upravuje některé parametry řízení, přičemž modifikuje fungování motoru a tepelný komfort v poměru akceptovatelném pro řidiče a cestující.Navíc Dacia pokračuje v podpoře LPG jako hospodárné alternativy nafty. Motor 1.2 16v 75 je k dispozici ve dvoupalivové verzi benzin/LPG.

Tohle všechno zní hezky a těm, kteří sledují vývoj a vylepšení aut, bychom mohli podat celý výčet parametrů pro srovnání, ale to je lepší přečíst si v odborných časopisech nebo přímo na stránkách výrobce.

Nás na tomhle autíčku zaujal poměr výkon, spotřeba, cena. Kutil často něco přemísťuje sem a tam, na našich fotografiích to dost často vidíte a víte, že i spoustu nářadí či zahradní techniky zkoušíme rychle a pohodlně nacpat do kufru auta.

Auto nejen pro kutila
Auto nejen pro kutila
Auto nejen pro kutila
Auto nejen pro kutila
Auto nejen pro kutila
Auto nejen pro kutila
Auto nejen pro kutila
Auto nejen pro kutila

Buď sklopíte sedačky a máte obrovský úložný prostor na dlouhé předměty, nebo je necháte nahoře a kufr naložíte spoustou kufrů nebo beden

Nový Logan MCV je v tomhle ohledu výborný. Se svou délkou 4,49m nabízí možnost přepravovat předměty o délce 2,7 m, což oceníte při převozu rozměrných věcí na stavbu, na chalupu nebo třeba při výpravě na lyže.

Více informací se dozvíte na www.dacia.cz

Publikováno: 19. 11. 2013, Autor: Dacia (text a foto),Pavel Z. (foto) , Profil autora: Redakce