reklama

Zahrádkář prosinec 2013

V prosincovém čísle Zahrádkáře vás zavedeme za Václavem Kefurtem, zahradníkem na Pražském hradě za éry šesti prezidentů. Podíváme se na polozapomenutou krásu bramboříků a objevíme ideální zimní orchidej. Ovocnáři uvítají obsáhlý článek na téma švestky, v zelinářské části zaujmou netradiční papriky a cibule kuchyňská. S domácím pěstováním a léčivými účinky jedlých hub vás seznámí první díl nového seriálu. Zahrádkářka připomene vánoční čas adventním pečením s vůní koření, vánočními recepty a sváteční výzdobou. Dárkem v časopise, opět pro všechny čtenáře, je Knihovnička Zahrádkáře - Ochrana rostlin, díl II. Závěrečný díl (díl III.) pak naleznou čtenáři všitý uprostřed časopisu v lednovém čísle.

Zahrádkář prosinec 2013

Z obsahu Zahrádkáře

 • Bramboříkové zamyšlení, Zahradník šesti prezidentů (rozhovor s Václavem Kefurtem), Okrasná zahrada v prosinci (kalendárium), Cesmína (řez), Péče o trvalky v zimě, Předzahrádky (rady a postřehy zahradního architekta), V plné kráse II (kaktusy), ideální zimní orchidej.
 • Ovocná zahrada v prosinci (kalendárium), Tradiční „jahodové“ odrůdy révy (vinařství), Vybíráme švestky opravdu podle chuti?
 • Zeleninová zahrada v prosinci (kalendárium), Cibule kuchyňská, Čerstvý salát po celý rok, Papriky více méně netradiční, Léčivé účinky hub (díl I).
 • Zahrádkář mezi paragrafy, Odpovědna a fejeton V. Větvičky, Botanická poradna Pavla Sekerky, Ovocnářská porada Josefa Suse, Inzertní servis, Meterologická školička Aleny Zárybnické, Zahrádkářské akce…
  • Z obsahu Zahrádkářky

   Z obsahu Zahrádkářky
   Z obsahu Zahrádkářky

   • Adventní pečení s vůní koření, Vánoční hodování (Florentýnina zahrada v kuchyni), U vánočního stolu (zahrádkářské vánoce), Večerníčci (vytvořte si s dětmi), Čarování se jmelím.
    • Zahrádkář vychází 25. 11., najdete ho na www.zahradkari.cz, ale i na Facebooku!

     Lednové číslo vyjde 20. 12. 2013 a bude v něm třetí, závěrečná část Knihovničky Ochrana rostlin.

     Publikováno: 24. 11. 2013, Autor: Časopis Zahrádkář, Profil autora: Redakce

     Mohlo by vás zajímat

     Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.