reklama

Akumulátorové nářadí DeWALT

Potřebujete něco přivrtat, zašroubovat nebo uříznout a zásuvka nikde? Zkuste to s akumulátorovým nářadím DeWALT, které poskytuje nepřebernou škálu strojů od šroubováků, přes pily až po pneumatická kladiva a hřebíkovačky.

Akumulátorové nářadí DeWALT

Značka DeWALT nabízí v oblasti akumulátorového nářadí svou nejnovější a nejvýkonnější řadu pod označením XR v rozsahu napájecího napětí od 7,2 V až do 18 V.

DCD780C2
DCD780C2

Řada akumulátorového nářadí XR od DeWALT je velmi výkonná a robustní řada akumulátorového nářadí s dlouhou životností a tříletou zárukou. Uživatelé zde najdou vše, co potřebují k vrtání, šroubování nebo řezání. Li-ion akumulátory nářadí XR je možné použít do každého stroje stejné napěťové řady a lze je nabíjet pomocí jedné systémové rychlonabíječky, ať už se jedná o akumulátor s kapacitou 1,5 Ah, 2,0 Ah nebo 4,0 Ah. Pomocí této nabíječky lze nabíjet na plný výkon všechny akumulátory řady XR od 10,8 V až po 18 V.

DCB105
DCB105
DCB181
DCB181

Záruka výkonu

Všechny akumulátorové stroje řady XR mají velmi propracovaný systém elektronické ochrany, která chrání stroj a akumulátory před poškozením. Elektronika dokáže ochránit stroj před nadměrným zatížením, přehřátím nebo extrémními teplotami. Všechny stroje DeWALT jsou testovány na odolnost při pádu z výšky dvou metrů.

DCF885C2
DCF885C2

Ergonomie a pohodlí

Maximálně kompaktní a vyvážená konstrukce a ergonomicky tvarovaná pogumovaná rukojeť poskytuje uživateli vynikající pracovní komfort. Šikovně umístěné LED osvětlení poskytuje dostatek světla bez stínu i ve tmavých prostorách. Baterie řady 18 V XR mají indikátor stavu nabití baterie, takže vždy vidíte, jaký je stav vašeho akumulátoru.

DCB182
DCB182
DCB182
DCB182

Nejvyšší výkon

Dvou a tří rychlostní akumulátorové vrtačky DeWALT zvládnou bez problémů i velmi náročné úkoly. Promyšlené a inovativní technické provedení zajišťují jejich dlouhou životnost, vysokou přesnost a rychlost práce. Bezrámový motor, celokovová převodovka, kovový kryt motoru a převodovky, to jsou konstrukční prvky, které zaručují vysoký výkon, nižší zahřívání stroje a menší rozměry, tím se prodlužuje životnost a výkon. Menší rozměry pak pomohou obsluze při práci ve stísněných prostorách.

DCD980M2
DCD980M2

Nová dimenze výkonu

V druhé polovině roku 2013 uvedl DeWALT na trh kompletní řadu akumulátorových vrtaček 14,4 V a 18V s bezuhlíkovými motory. To nastavilo zcela nový pohled na dobu provozu vrtaček na jedno nabití baterie.

Motory ve standardním profesionálním nářadí obsahují uhlíkové kartáče (uhlíky), které přenášejí energii do motoru, který se pak otáčí. To způsobuje tření, při kterém vzniká teplo. Toto tření a zahřívání způsobuje energetické ztráty, kdy se energie z baterie ztrácí v podobě tepla. DEWALT XR bezuhlíkové motory používají pro své otáčení elektroniku, což velmi výrazně snižují energetické ztráty. To znamená, že je daleko více energie z baterie využito pro chod stroje.

To poskytuje uživateli velmi výrazný nárůst pracovního výkonu na jedno nabití baterie. Zjednodušeně řečeno, s bezuhlíkovým motorem uděláte výrazně více práce na jedno nabití baterie. Další výhodou těchto motorů je snížení zahřívání celého stroje, což prodlužuje jeho životnost.

XR bezuhlíkové vrtačky DeWALT používají vysokokapacitní akumulátory s kapacitou 2,0 Ah a 4,0 Ah. Zejména 4,0 Ah akumulátory ve spojení s bezuhlíkovými motory poskytují tak velkou provozní dobu, že je téměř nemožné vybít akumulátor dříve, než se další akumulátor nabije. To znamená, že nedostatek energie je již minulostí.

DCD790M2
DCD790M2
DCD995M2
DCD995M2

Unikátní novinky

Do řady nářadí XR patří i několik výjimečných technických novinek, jako např. gyroskopický šroubovák 7,2V DCF680G2, akumulátorová hřebíkovačka 18V DCN690M2 nebo oscilační multibruska DCS355D2.

Pohyb Vaší ruky určuje rychlost otáček a směr otáčení. To zaručuje vynikající ovladatelnost nářadí. Nastavení rukojeti do dvou poloh nabízí nejlepší ergonomické řešení, které bude vyhovovat uživateli i prováděné práci. Ukazatel stavu nabití baterie vás vždy informuje o stavu akumulátoru. Pracovní osvětlení dvěma LED diodami poskytuje vynikající světelný komfort. Možnost nastavení 16 hodnot kroutícího momentu zaručuje přesné ovládání hloubky zašroubování u malých vrutů. Tento 7,2 V šroubovák DeWALT dodávaný v kufru se dvěma 1,0 Ah bateriemi je ideálním pomocníkem např. při práci na systémech topení a klimatizace, montáži kuchyňských linek, oken a dveří nebo při údržbářských pracích.

Tato výkonná oscilační multibruska DeWALT dokáže řezat nebo brousit kovy, plasty, dřevo nebo sádrokarton, a to i ve špatně přístupných místech a rozích. Oscilační multibruska DeWALT DWS355D2 má integrované osvětlení, tzn. vždy dobře vidíte pracovní plochu. Lze s ní pracovat i jednou rukou díky své malé hmotnosti a velkému kolíbkovému spínači s plynulou regulací kmitů, který je možné ovládat z jakékoliv pozice při uchopení stroje. Pogumovaná rukojeť zvyšuje komfort a cit při práci. Hlavní výhodou je však velmi snadné a jednoduché uchycení pracovního nástroje bez pomoci dalšího nářadí.

Bez problémů lze použít i příslušenství ostatních hlavních výrobců, pouze za pomoci jednoduchého adaptéru.

Žádný plyn, to je hlavní výhoda hřebíkovačky DeWALT DCN690M2. To, že je hřebíkovačka poháněna pouze bateriemi, výrazně šetří peníze – není potřeba kupovat bombičky s hnacím plynem a pistoli pravidelně čistit od zplodin vzniklých při hoření hnacího plynu. Pistole je méně hlučná a šetří vaše zdraví, nemusíte vdechovat toxické zplodiny vzniklé při hoření hnacího plynu. Na jedno nabití baterie nastřelí hřebíkovačka 600 hřebíků. Můžete využít jak sekvenční funkci, kdy pistole nastřelí dva hřebíky za vteřinu nebo standardní způsob nastřelování po jednom hřebíku.

Gyroskopický šroubovák DeWALT DCF680G2
Gyroskopický šroubovák DeWALT DCF680G2
Oscilační multibruska DeWALT DWS355D2
Oscilační multibruska DeWALT DWS355D2
Nastřelovací pistole DeWalt DCN690M2 napájená baterií
Nastřelovací pistole DeWalt DCN690M2 napájená baterií

Praktické sady

Všechno nářadí řady XR lze získat i v praktických setech, kdy k několika strojům jsou pouze dvě baterie a celý set je uložen v odolném a praktickém kufru. K dispozici jsou i stroje bez baterií, které lze použít k doplnění vaši řady nářadí, kdy již nepotřebujete dokupovat stroj s dalšími bateriemi, protože již máte vše z předcházejícího stroje. To je praktické zejména tehdy, když potřebujete rozšířit řadu nářadí např. o kotoučovou pilu nebo úhlovou brusku. Výrazně tím ušetříte.

DCK591M3
DCK591M3

Více informací naleznete na www.dewalt.cz.

Publikováno: 4. 2. 2014, Autor: DeWALT (text a foto), Profil autora: Redakce

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.