reklama

Akrylátový kámen HI-MACS

Kdo se alespoň trochu zajímá o moderní bydlení a design, tomu umělý kámen není třeba představovat. Drtivá většina lidí, kteří ho mají v domácnosti, si ho pro jeho vlastnosti a vzhled nemohou vynachválit, což je také důvod, proč je tolik oblíbený i mezi architekty či designéry.

Akrylátový kámen HI-MACS

​Není umělý jako umělý

Pod pojmem umělý kámen si můžeme představit minimálně dva, ale zcela odlišné materiály. Prvním jsou (většinou) betonové prefabrikáty napodobující vzhled pravého kamene. My však máme na mysli umělý kámen používaný v interiérech, který je vyhledávaný pro nepřebernou barevnou škálu, odolnost vůči mechanickému poškození, prakticky neomezeným tvarovým možnostem.

​Není umělý jako umělý
​Není umělý jako umělý

Prodejců umělého kamene je v České republice celá řada. My ale doporučujeme vybírat zejména materiál značkový, který je zárukou kvality složení a následné životnosti konkrétního kusu nábytku či jiné části interiéru. Jednou z nejoblíbenějších značek je HI-MACS. Výrobcem umělého kamene LG HI-MACS je LG Hausys, který je klíčovým členem společnosti LG, Soul, Korea s 57letou tradicí ve světovém obchodě. LG je druhou největší jihokorejskou firmou, má 50 sesterských společností.

Složení umělého akrylátového kamene

Umělý kámen LG HI-MACS je přírodní akrylový kámen vyráběný společností LG. Jedná se o přední vysoce neporézní a víceúčelový materiál. Svým obsahem – 70 % bauxitu (prach z přírodního kamene), 25 % akrylové pryskyřice a 2 % přírodních barviv – uvádí umělý kámen LG HI-MACS do souladu ušlechtilost, poddajnost a tvořivost.

Složení umělého akrylátového kamene
Složení umělého akrylátového kamene

Mnohostranné využití

Mohutnost a víceúčelovost dovolují využít tento materiál k nejrůznějším záměrům. Jedná-li se o oblast bydlení, komerční projekty nebo dekorační objekty, umělý kámen LG HI-MACS uvolňuje fantazii a dovoluje zhmotnit sny, návrhy a tvary dosud nedosažitelné. Dalším trumfem je víceúčelovost – umělý kámen LG HI-MACS se výborně snáší s ostatními materiály. Spolu se strohostí kartáčované nerez oceli, leskem chromu, poddajností kůže, průhledností skla a teplem dřeva se umělý kámen LG HI-MACS stane přednostním partnerem všech vašich návrhů.

Mnohostranné využití
Mnohostranné využití
Mnohostranné využití
Mnohostranné využití

Vysoká odolnost umělého kamene

Akrylátový kámen je neporézní, odolný proti obrusu, běžné teplotě a každodenním skvrnám. Může být řezán, vrtán a tvarován stejně snadno jako dřevo a za pomoci stejných nástrojů. Navíc ho lze beze spár spojovat a neviditelně opravovat; tvarováním za tepla nabývá nejrůznějších podob.

Záruka 15 let od nainstalování je důkazem kvality a trvanlivosti a potvrzuje vhodnost investice pro všechna zařízení interiéru. Kromě záruky v podobě dlouhé životnosti je dobré klást velký důraz na zpracovatele, který může všechny přednosti materiálu jak podtrhnout, tak naopak potlačit. Doporučit můžeme například společnost Duolit, s. r. o., která je certifikovaným zpracovatelem HI-MACSU, a má tak dlouholeté zkušenosti v tomto oboru.

Více informací naleznete na www.duolit.cz.

Publikováno: 25. 2. 2014, Autor: Duolit (text a foto) , Profil autora: Redakce