reklama

Zahrádkář duben 2014

V dubnovém čísle Zahrádkáře se přesvědčíte, že ocúny kvetou také na jaře, seznámíte se s hlíznatými sasankami a představíme vám královny zahrad – velkokvěté růže. Pravidelné kalendárium připomene na co se připravit a co dělat v tomto čase v okrasné i zeleninové zahradě a jak si chytře poradit s okraji trávníků. Pokračovat budeme dalším dílem o chryzantémách a za přečtení stojí i článek o tom, proč ořešáky řezat právě na jaře. Poradíme s nákupem ovocných stromů, výsadbou vinné révy a v seriálu o houbách se tentokrát zaměříme na hlívu.

Zahrádkář duben 2014

Pravidelná příloha časopisu Zahrádkář, oblíbená Zahrádkářka, je ve znamení Velikonoc. Přináší tipy na výrobu figurek z kukuřičného šustí, na velikonoční květinové aranžmá a také dubnový receptář již voní jarem. Chuťopis se vydal na jižní Moravu do Ivančic a věnuje se historii i současnosti chřestu. Chybět nemohou proto ani lákavé recepty na téma chřest.

Dubnové číslo přináší také přehled výherců únorové SMS soutěže, ve které bylo možno získat výrobky firmy FISKARS, vstupenky do Botanické zahrady v Praze Troji, kolekci osiva DOBRÁ SEMENA či knihy se zahradní tématikou.

Bonusem pro předplatitele je do tohoto čísla vložené osivo mrkve AFALON F1.

Dubnový Zahrádkář vyjde 24. března.

Z obsahu Zahrádkáře

 • Ocúny kvetou také na jaře, Kalendárium prací v okrasné zahradě, Mandloň trojlaločná (řez okrasných rostlin), Chytře na okraje trávníku (trávník 3), Hlíznaté sasanky, Velkokvěté růže II., Chryzantémy II., Jak na santoliny, Sukulentní honorace (krása sukulentních rostlin)
 • Ovocná zahrada v březnu (kalendárium), Nakupujeme (ovocná zahrada od A do Z), Výběr stanoviště a výsadba (vinařství)
 • Zeleninová zahrada v březnu (kalendárium), Proč řezat ořešáky na jaře, Pěstování petržele a pastináku, Hlíva I. (houby pro zdraví), Hadovky – salátové okurky do skleníku
 • Šetrná ochrana proti škůdcům bobulovin, Odpovídá rostlinolékař J. Rod, Dubnový fejeton V. Větvičky, Inzertní servis, Meteorologické otazníky A. Zárybnické, Zahrádkářské akce...
 • Z obsahu Zahrádkářky

  Z obsahu Zahrádkářky
  Z obsahu Zahrádkářky

  • Ivančický chřest (chuťopis), Bylinky v kuchyni, Hrátky s vrbou sachalinskou (floristika), Panenky z kukuřičného šustí (pro šikovné ruce), Velikonoční tradice
  • Květnové číslo vyjde 24. 4. 2014 a bude v něm pro předplatitele přiloženo osivo firmy MORAVOSEED – ledový salát LARSEN. Informace o časopisu najdete na www.zahradkari.cz a na Facebooku!

   Celý květen SOUTĚŽÍME s ČRo Region o ceny zajímavé především pro zahrádkáře. HRACÍ KARTU naleznete v květnovém čísle časopisu Zahrádkář, informace k soutěži na webu www.cesky-rozhlas-region.cz.

   Publikováno: 24. 3. 2014, Autor: Časopis Zahrádkář, Profil autora: Redakce