reklama

Ani háčky pro těžkou váhu nemusíte vrtat

Pokud chceme pověsit v koupelně ručníky, v předsíni kabelku nebo třeba bundy, musíme k tomu mít kvalitní háčky nebo věšáčky, které se musí ve většině případech přichytit šroubem do hmoždinky. A pokud se za nějakou dobu rozhodneme, že je chceme přestěhovat, po původním upevnění zůstane nevzhledná díra. Řešením jsou háčky Powerbutton od tesa tape, které se připevňují bez vrtání. A mohou se opakovaně sundat a znovu nalepit bez zanechání stop po původním použití. Nevěříte?

Ani háčky pro těžkou váhu nemusíte vrtat
Ani háčky pro těžkou váhu nemusíte vrtat aneb háčky tesa Powerbutton
Ani háčky pro těžkou váhu nemusíte vrtat aneb háčky tesa Powerbutton

Už když jsem dostala háčky tesa Powerbutton k otestování, jsem se začala obávat toho, jak je budu lepit doma v koupelně na dlaždice. Ale moc jsem se zmýlila. Tyto háčky využijete pro zavěšení velké zátěže, některé udrží předmět až do 12 kg, a proto je použita speciální technika lepení. Určitě ale nebudete potřebovat ani vrtačku a hmoždinky, ani kladívko a ani nijak obzvlášť velkou sílu pro jejich upevnění. Stačí si jen důkladně přečíst návod a můžete jít na věc. A pokud si někam návod k použití pečlivě uklidíte, i tak se nemusíte obávat instalace. Krabička, ve které háček zakoupíte, je opatřena jednoduchými piktogramy, které napoví, co a jak udělat.

Jednoduchá montáž

Jednoduchá montáž
Jednoduchá montáž

Přesto byste neměli návod jen tak lehkomyslně vyhazovat. Z něj se můžete dozvědět, že tento produkt není pro lepení na omítku, tapety, PE, PTFE nebo PP. A ani jej nelze odstranit čistě ze sádry a tapet, může na nich zanechat zbytky lepidla. Určený je především pro lepení nesavých podkladů, jako jsou dlaždice, sklo, plast či kov. Výhodou je, že tyto háčky a věšáky můžete bez problémů nainstalovat do sprchy, vlhkost mu nijak neublíží. A až se rozhodnete mít například ručník v koupelně nalevo místo napravo, prostě háček odloupnete, očistíte a můžete znovu nalepit. A to vše bez vrtání!

Jednoduchá montáž
Jednoduchá montáž
Jednoduchá montáž
Jednoduchá montáž

Ručníky v koupelně věším už hodně dlouho na věšák, který je přichycen na gumových přísavkách. Bohužel několikrát měsíčně se poroučí k zemi i se svým nákladem. Proto jsem se v docela velkém očekávání kýženého výsledku pustila do vybalování krabičky s háčky Powerbutton. S myšlenkou, že to zvládli ostatní, zvládnu to také, jsem se dala do čtení návodu. Ono to je vlastně docela jednoduché. Kolečka s lepenkou pro jednoduché přichycení, tuba s lepicí hmotou, kovová destička s předvrtanými otvory, která tvoří záda věšáku, pár šroubků a tři hroty - budoucí háčky.

 • Jednoduchá montáž
  Jednoduchá montáž

  Nejdůležitějším krokem v celém postupu není ani tak samotné vyměření háčků, ale odmaštění plochy, na kterou budeme věšák lepit. Pokud máme očištěno, můžeme se chytnout pravítka a odměřit si výšku i vzdálenost od krajů dlaždiček.

 • Jednoduchá montáž
  Jednoduchá montáž

  Kolečko, pod které vtlačíme lepicí hmotu, je po okrajích opatřeno oboustrannou lepicí páskou. Díky ní můžeme kolečko jednoduše umístit na vyměřené místo a nepotřebujeme k tomu deset rukou.

 • Jednoduchá montáž
  Jednoduchá montáž

  Můžeme tedy odlepit ochranný papír, zespodu vložit šroub, který je součástí balení a přilepit. Totéž učiníme na druhé straně. Poté cvičně nasadíme na vyčnívající šrouby kovovou destičku a přesvědčíme se, že je věšák v rovině i v ose vůči dlaždičkám kolem.

 • Jednoduchá montáž
  Jednoduchá montáž

  Jsme-li s umístěním věšáku spokojeni, přistoupíme k samotnému lepení. Přiloženým trnem otevřeme tubu s lepidlem. Přitlačíme kolečko dvěma prsty k podložce a do většího otvoru vtlačíme lepidlo. Snažte se hrdlo tuby držet pevně přitisknuté k otvoru. Dáváme tolik lepidla, dokud se neobjeví v druhém otoru naproti. Pak otřeme oba otvory a necháme 12 hodin zatuhnout.

 • Jednoduchá montáž
  Jednoduchá montáž

  Jednosložkové lepidlo je na začátku tekuté, proto se celkem lehce dostane po celé ploše kolečka. Teprve po uplynutí 12 hodin je dostatečně vytvrdlé, takže můžeme dokončit instalaci věšáku. Na destičku přišroubujeme prostřední háček. Poté nasadíme na šrouby na zdi a svrchu na ně přichytíme krajové háčky. A můžeme plně zatížit.

 • Jednoduchá montáž
  Jednoduchá montáž
  Jednoduchá montáž
  Jednoduchá montáž

  Díky matnému provedení nemusí hospodyňka neustále věšák čistit, aby na něm zaschlá voda nezanechávala ošklivé mapy. A protože v koupelně se voda vyskytuje poměrně dost, nemusí stát s utěrkou či ubrouskem na stráži na směny. Háčky a věšáky jsou vhodné pro zavěšování předmětů v kuchyni, koupelně či na jakékoliv jiné místo v domácnosti.

  • Snadná montáž bez vrtání, šroubů nebo hřebíků
  • Extra silná nosnost až 12 kg
  • Použitelný s možností odstranění z většiny povrchů bez zanechání stop lepidla či poškození. Nelze jej odstranit čistě ze sádry a tapet, tam může zanechat zbytky lepidla
  • Patentovaná technolologie pevného lepení
  • Pevně drží na většině povrchů kromě omítky, tapet, PE, PTFE nebo PP
  • Voděodolný
  • Vysoce teplotně odolný
  • Vyroben z nerezové oceli
  • Háčky jsou opakovaně použitelné díky technologii tesa® Powerbutton

  Průvodce výběru háčků vám pomůže nejen při výběru toho nejvhodnějšího produktu, ale dozvíte se zde i veškeré informace o celém sortimentu.

  Publikováno: 18. 6. 2014, Autor: Pavla (text a foto), tesa tape(foto) , Profil autora: Redakce