reklama

Lehký plot, který ochrání soukromí

Důvod vysazení živého plotu je jasný: odstínění zahrady od hluku a prachu ulice, i zvědavých očí sousedů a kolemjdoucích. Ovšem všechno, co roste, chce svůj čas, a tak netrpělivým přináší firma Pilecký zvláštní, rozhodně však praktický nápad.

Lehký plot, který ochrání soukromí

S tím, že lidé občas potřebují plot, kvůli ochraně soukromí, zneprůhlednit - proměnit ho na zástěnu - a používají k tomu například nejrůznější rohože, se můžeme setkat dost často. Rohože ovšem nepatří k materiálům vůči vlivu povětrnostních podmínek mimořádně odolným. Po čase takový plot nevypadá dobře a výpletu je třeba se vzdát, nebo ho obnovit. Je to práce navíc a leze to do peněz.

Chytré řešení

Co ale udělat, potřebujete-li zneprůhlednit plot rychle? Ten živý roste moc dlouho, proto u Pileckého, který je na ploty odborník, vymysleli křížence mezi živým plotem a rohoží, takže soukromí zahrady i stále dokonalý vzhled plotu jsou zachráněny.

Toto zastínění je téměř neprůhledné, přičemž na pohled připomíná dobře upravený živý plot z křovin. Nosnou část představuje výplet z poplastovaného drátu, do něhož je vpletena dvoubarevná páska imitující lístky křoví.

Chytré řešení
Chytré řešení
Chytré řešení
Chytré řešení

Umělý „živý“ plot k ochraně soukromí lze koupit ve výškách jednoho a jednoho a půl metru. Voda ani mráz mu neuškodí, stejně jako sluníčko, na němž nevybledne. Při optimálním ukotvení s ním nic nezmůže ani vítr. Zatímco výplet z rohoží moc nevydrží a skutečný živý plot musíte stříhat a zalévat, ten od Pileckého je naprosto bezúdržbový.

V součtu s ním ušetříte a výsledek vidíte hned. Plot se „ujme“, aniž byste ho museli okopávat a trnout hrůzou z doby sucha. Nemusíte ho stříhat, protože nepřeroste. Listí z něj neopadává a do šířky moc prostoru ani z nevelké zahrádky také nezabere. Jen škoda, že se v něm nejspíš nikdy nezahnízdí ptáci…

Více na www.pilecky.cz

Publikováno: 18. 8. 2014, Autor: Jiří Jan a Pilecký, s.r.o (text), Pilecký, s.r.o (foto) , Profil autora: Redakce