reklama

Zahrádkář září 2014

Zářijové číslo časopisu přináší další informace o naší soutěži a velké výstavní expozici v Litoměřicích. Na Zahradě Čech v Litoměřicích také proběhne již tradiční pěstitelské klání o Křišťálové jablko. Příloha časopisu Zahrádkářka přidává k Roku tykví navíc oblíbenou soutěž Zlatý recept Zahrádkářky. Tak neváhejte, zakupte si zářijový časopis Zahrádkář, pěstujte nejen tykve a hlavně - soutěžte s námi!

Zahrádkář září 2014

Časopis Zahrádkář vyhlásil ROK TYKVÍ!

V zářijovém čísle Zahrádkáře si ukážeme možnosti zahrady vybudované ve svahu, pokračovat budeme v seriálu Péče o trávník – tentokrát na téma mechů, plsti a vertikutace. V okrasné zahradě se zaměříme na shorakvěty (Liatris), průhonické magnólie a na bohatý sortiment jeřábů. Seriál o sukulentních rostlinách se věnuje pěstování specifické skupině kosmatcovitých rostlin - „živým kamenům“. Článek o jahodách přibližuje jejich ochranu před mrazy, ovocná zahrada od A do Z napovídá jak si zajistit stálé a pravidelné výnosy a seznámíme se i s ovocem, náležejícím do rodu slivoň (Prunus). Zajímavé je i téma cibulovité zeleniny a stále aktuální je i česnek a nová odrůda Karel IV. Zahradní architekt pak poradí s realizací květnaté zahrádky na malém prostoru a nezapomínáme ani na pravidelný seriál o kompostování, šetrnou ochranu proti škůdcům na zahradě, kalendária, poradny a meteorologické otazníky.

Zářijový Zahrádkář vyjde 25. srpna.

Z obsahu Zahrádkáře

 • Zahrada ve svahu pestrá po celý rok, Kalendárium prací v okrasné zahradě, Rakytník (řez okrasných rostlin), Bez mechu a plsti (trávník 9), Květnatá zahrádka (nejen) v zahrádkové osadě (postřehy zahradního architekta), Odshora dolů…, Jeřáby – barevné perly pozdního léta, Živé kameny (krása sukulentních rostlin), Průhonické magnólie

 • Kalendárium prací v ovocné zahradě, Jahody a mráz, Ovocnářská odpovědna, Stálé a pravidelné výnosy (ovocná zahrada od A do Z), Slivoň není vždycky jen slíva, Odrůdy pro zahrádkáře (vinařství)
 • Kalendárium prací v zeleninové zahradě, Čerstvý salát po celý rok, Cibulová zelenina, O česneku ze Smržic, Co ovliňuje výživu a hnojení zeleniny (hnojení zeleniny I)
 • Průběžná kontrola (kompostování ), Šetrná ochrana třešní a meruněk proti škůdcům, Odpovídá rostlinolékař J. Rod, Ivana Šafránková radí v okrasné zahradě, Houby II (původci chorob), Vaše dotazy pro V. Větvičku, Zářijový fejeton V. Větvičky, Meteorologické otazníky, Křížovka…
 • Zahrádkářka

  Zahrádkářka, pravidelná příloha časopisu Zahrádkář, se zaměřila v rubrice Chuťopis na brambory z Vysočiny a na bramborové recepty, receptář Květy Korečkové je ve znamení ovoce konce léta – hrušek, jablek, švestek a rynglí. V Zahrádkářce se lze dočíst i o méně známých či nepříliš využívaných bylinkách, nacházejících ale pomalu cestu do naší kuchyně. Seriál o exotickém ovoci nás tentokrát zavede do Mexika, kde se pěstuje pitahaja, kaktus pro užitek.

  Zahrádkářka
  Zahrádkářka

  Z obsahu Zahrádkářky

  • Brambory z Vysočiny (chuťopis), Vyzkoušejte asijskou kuchyni, Ovoce konce léta (zářijový receptář Květy Korečkové), Zahradní slavnost (floristika), Bylinek není nikdy dost (lékárna na zahradě), Pitahaja (exotické ovoce)

  Říjnový Zahrádkář vyjde 25. září. Informace o časopisu najdete na www.zahradkari.cz a na Facebooku!

  Publikováno: 25. 8. 2014, Autor: Časopis Zahrádkář, Profil autora: Redakce