reklama

Zahrádkář říjen 2014

V říjnovém čísle Zahrádkáře postoupíme spolu s přírodou do Velkolepého finále (reportáž zahrada na Vyškovsku), poradíme se zazimováním durmanů a s vybudováním tajné zahrádky na našem pozemku. Seriál o sukulentních rostlinách tentokrát přináší zajímavé téma sukulentních pelargonií.

Zahrádkář říjen 2014

Zajímá Vás štěpování jabloní, sklizeň úrody na zahradě nebo lískové oříšky? Pak nalistujte část věnovanou ovocné zahradě v říjnu. Informace také poskytneme s posklizňové úpravě a uskladnění zeleniny, ke košťálové zelenině či k pěstování a užívání stévie. Na své si přijdou i zastánci komunitního zahrádkaření a biohnojení. Záhadná poškození rajčat, paprik a brambor se pokusí osvětlit Jaroslav Rod a další stránky jsou pak věnovány životu a (ne)užitečnosti mšic.

Říjnový Zahrádkář vychází 22. září.

Z obsahu Zahrádkáře

 • Velkolepé finále, Kalendárium prací v okrasné zahradě, Žanovec (řez okrasných rostlin), Durmany stojí za to!, Tajná zahrádka (nejen) v zahrádkové osadě (postřehy zahradního architekta), Podzimní množení a výsadby trvalek, Sukulentní pelargonie a jim příbuzné (krása sukulentních rostlin), Telč (zámecké parky)

 • Kalendárium prací v ovocné zahradě, „Pravokořenné“ jabloně aneb proč štěpovat?, Konečně sklízíme (ovocná zahrada od A do Z), Lísky krajana Vláda Moulise
 • Kalendárium prací v zeleninové zahradě, Čerstvý salát po celý rok - říjen, Posklizňová úprava a uskladnění zeleniny, Stévie, Komunitní zahrádkáření – fenomén doby (I.), Košťálová zelenina, Hnojení (biozahrada), Záhadná poškození rajčat, paprik a brambor
 • Zlatá pravidla kompostování, Mšice na zahradě, Odpovídá rostlinolékař J. Rod, Ivana Šafránková radí v okrasné zahradě, Houby III (původci chorob), Vaše dotazy pro V. Větvičku, Říjnový fejeton V. Větvičky, Meteorologické otazníky, Křížovka…
 • Zahrádkářka

  Zahrádkářka, pravidelná příloha časopisu Zahrádkář, se soustředila na dýně, dýňové recepty a Květa Korečková v říjnovém receptáři přidává podzimní vaření z lilku a fenyklu.

  Zahrádkářka
  Zahrádkářka

  Z obsahu Zahrádkářky

  • O dýních a lidech (chuťopis), Recepty z přírody (lékárna na zahradě), Podzimní vaření z exotické zeleniny – lilku a fenyklu (říjnový receptář Květy Korečkové), Mango – tropická lahůdka (exotické ovoce)

  Listopadový Zahrádkář vyjde 24. října. Informace o časopisu najdete na www.zahradkari.cz a na Facebooku!

  Publikováno: 19. 9. 2014, Autor: Časopis Zahrádkář, Profil autora: Redakce