reklama

Zahrádkář únor 2015

Únorové číslo Zahrádkáře přináší čtenářům velké téma Feferonky čili chilli. Zároveň úvodním článkem časopis vyhlašuje CHILLIROK 2015. Nastala doba pro výsevy osiva, proto následující stránky jsou v časopise věnovány Krásenkám a kokardám, jejich výsevům, pěstování a odrůdám. Václav Jabůrek pečlivě rozkreslil na jednotlivých obrázcích možnosti Množení šeříku roubováním a zahradní architekt se věnoval Chodníkům a plotům předzahrádek. Nová rubrika Zahrady zahradníků představuje jako první v pořadí zahradu Ing. Petra Hanzelky, kurátora sbírky trvalek v Botanické zahradě hl. m. Prahy. Druhým dílem pokračuje seriál o bonsajích, tentokrát s názvem Získávání a výběr rostlin.

Zahrádkář únor 2015

Ovocná zahrada se již probouzí, stejně jako trávníky a proto nelze podceňovat Sekačku jako škůdce ovocných stromů. Mezi ovoce u nás poněkud opomíjené patří Asijské hrušně, s jejich historií, pěstováním a odrůdami čtenářům pomohou Tomáš Nečas a Jan Wolf ze Zahradnické fakulty MENDELU v Lednici. Druhým dílem s názvem Odrůda révy vinné a víno pokračuje seriál pro vinaře i zájemce o révu vinnou. Nejen víno je však prospěšné našemu zdraví, ale také Jeřabiny, dar přírody, což vysvětluje článek, představující červenoplodý jeřáb a černý jeřáb (Aronii).Co je vhodné uchystat a udělat v únoru prozradí Únorové kalendárium zeleninové zahrady. V minulém měsíci se čtenáři spolu s časopisem teoreticky věnovali Založení zeleninové zahrádky, nyní se seznámí s výsadbou a osevními postupy. Kdo má, stejně jako autor příspěvku Ivan Jablonský, Zkušenost s podivnou vícedruhovou sadbou hub, může napsat k nám do časopisu. A kdo se neorientuje v současném nabízeném sortimentu osiva bazalky, pro toho je určen článek Bazalka, voňavá bylinková královna.

Kdo jsou Lalokonosci – nebezpeční škůdci zahradních plodin, a jak na ně? Jak hnojit Listovou zeleninu? A jak jsou na tom Komposty z pohledu rostlinolékaře? To vše a ještě něco více je na stránkách v části o zeleninové zahradě.Dotazy čtenářů zodpovídá rostlinolékař Jaroslav Rod a opět také V. Větvička, který již tradičně připojil i svůj fejeton.Indičtí běžci v okrasné zahradě (kachny) jsou inspirací pro ty, které trápí velké množství nezdolných plzáků.

Únorové číslo Zahrádkáře vychází 25. ledna 2015.

Z obsahu Zahrádkáře

 • Feferonky čili chilli, Krásenky a kokardy, Množení šeříku, Prosím vstupte (zahradní architektura), Trvalková zahrada (zahrady zahradníků), Získávání a výběr rostlin (kouzlo bonsají), Sekačka jako škůdce ovocných stromů, Asijské hrušně, Mišpule německá (opomíjené ovoce).

 • Odrůda révy vinné (víno pod lupou), Jeřabiny, dar přírody, Výsevy za začátku roku (bylinky po celý rok), Založení zeleninové zahrádky, Bakopa drobnolistá, Zkušenost s podivnou vícedruhovou sadbou hub, Bazalka, voňavá bylinková královna.
 • Sázení (začínáte zahrádkařit?), Lalokonosci – nebezpeční škůdci, Listová zelenina (hnojení zeleniny), Komposty z pohledu rostlinolékaře, Organická hnojiva na zahrádce, Puškínie (po kom se jmenují), Odpovídá rostlinolékař Jaroslav rod, Indičtí běžci v okrasné zahradě, Vaše dotazy na Václava větvičku, Únorový fejeton Václava Větvičky, Meterologická zahrádka Aleny Zárybnické, Křídlatka (invazní rostliny).
 • Zahrádkářka

  V Zahrádkářce, pravidelné příloze časopisu Zahrádkář, pokračuje ve svých kulinářských nápadech, tentokrát na téma Zelí, autorka Pavlína Kinclová a čtenářům se představuje Stáňa Mutlová se svými Sladkými kreacemi. Pokud je pro vás zimní čas dlouhý, můžete popustit uzdu své fantazii spolu s námi Tvořit z materiálů zimní přírody nebo se pustit do Keramiky z ohniště.

  Zahrádkářka
  Zahrádkářka

  Z obsahu Zahrádkářky

  • Zelí (kuchařské fantazie Pavlíny Kynclové), Sladké kreace Táni Mutlové, Polévky z fazolí, Podběl (přírodní lékárna), Tvoříme z materiálů zimní přírody (floristika), Keramika z ohniště (udělejte si s dětmi), Lokvát (exotické ovoce)

  Březnový Zahrádkář vyjde 25. února. Informace o časopisu najdete na www.zahradkari.cz a na Facebooku!

  Neváhejte a obdarujte výhodným předplatným sebe nebo své přátele! Jako předplatitel získáte zajímavé bonusy, pro obdarovaného dárkový certifikát a pravidelně každý měsíc 76 stran zajímavého čtení! Předplatné časopisu Zahrádkář se vždy vyplatí!

  Publikováno: 25. 1. 2015, Autor: Časopis Zahrádkář, Profil autora: Redakce