reklama

Dáváte si předsevzetí?

Pokud si říkáte, že mi asi přeskočilo, když se bavím o novoročním předsevzetí v únoru, tak ne, nebojte se. Jen mi ten letošní začátek roku utekl úplně jinak a rychleji, než jsem měla v plánu. Koneckonců, podle jiných kalendářů začíná nový rok 14.ledna nebo dokonce mezi 21.lednem a 21.únorem (podle novu Měsíce). A novoroční předsevzetí si nedávám schválně, abych nenaštvala hodné víly a zlé skřítky a ti mi nedělali naschvály. Naše redakční novoroční předsevzetí spočívá v tom, že se vás, čtenáře, pokusíme více vtáhnout do spolupráce s námi.

Dáváte si předsevzetí?
Trochu netypický začátek roku
Trochu netypický začátek roku
Můj začátek roku...
Můj začátek roku...

Snažíme se přinášet zajímavé informace o nových materiálech, typech nářadí i vylepšených pomocnících pro dílnu, dům i zahradu, děláme na vlastní ruce i oči testy nářadí, ale zajímají nás i vaše zkušenosti, vylepšení stávajících postupů práce, kutilské nápady. A podle reakcí na našem facebooku i pod články si myslíme, že vás také.

Určitě jste si všimli, že leden se na našich stránkách nesl hlavně v duchu rekonstrukcí a renovací bydlení. V únoru nás kromě plánování stavby domu bude zajímat i zařizování jednotlivých místností v domě a výroba nábytku. A i tady bychom chtěli dát větší prostor vám, čtenářům. Jaké konkrétní problémy vás zajímají, jaké máte zkušenosti s výrobou nábytku na míru a jak jste si sami poradili s výrobou skřínky, stolku nebo knihovny?

Co zvolit, dřevostavbu?
Co zvolit, dřevostavbu?
Klasickou zděnou stavbu?
Klasickou zděnou stavbu?
Poradíte si s výrobou skřínky?
Poradíte si s výrobou skřínky?
Nebo zvládnete i výrobu postele či zvýšeného patra?
Nebo zvládnete i výrobu postele či zvýšeného patra?

Ani zahrada v únoru nespí a čím víc si z nás počasí dělá legraci a rtuť v teploměru skáče jak splašená rosnička, tím víc se musíme zahradě věnovat. Za suchých dnů je potřeba zalít jehličnany, abychom na jaře marně nečekali na první pupeny a lístky, pokud se sníh sype jako z protržené peřiny, musíme pohlídat, aby nepolámal větve a při velkých mrazech zase přikrýt choulostivé stromky a keře. Někdy je potřeba už koncem února udělat první prořez, a pro ty, kdo mají skleníky a pařeniště, začíná to zahrádkářské jaro už s předstihem.

Setřepat sníh je občas potřeba
Setřepat sníh je občas potřeba
Skleník už se těší na další sezonu
Skleník už se těší na další sezonu

Únor je také měsícem plesů a svátku sv. Valentina - ten někteří milují, jiní zatracují jako komerční a cizí svátek – ale je to vždycky na nás, co s takovým svátkem uděláme. Dárky si můžeme dávat po celý rok, k tomu nějaký svátek nepotřebujeme, ale pár šikovných tipů na dekorace a drobnůstky vás jistě neurazí. A ten, kdo zrovna neplesá, si určitě rád vyrobí pěknou zimní ozdobu na okno nebo na dveře nebo vylepší sváteční prostírání pomocí nejrůznějších výtvarných technik.

Dárek nebo dekorace
Dárek nebo dekorace
Antikutil v akci
Antikutil v akci

Rubrika antikutil, která se vám líbila a která měla také vždy spoustu ohlasů, se vrátí jako občasník a záleží i na vás, jaký bude její obsah. Pokud někde uvidíte opravu, úpravu nebo vylepšení, které by do této rubriky patřilo, pošlete nám foto. Bohužel, s neumětelstvím, odbytými opravami nebo zfušovanou prací od řemeslníků či od firem, kteří poctivému řemeslu jen kazí jméno, se setkáváme všichni.

Staré přísloví říká, víc hlav víc ví a pro kutění, starost o zahradu i dům to platí také. Pochlubte se se svými nápady, připomínkami a zkušenostmi i svými zdařilými realizacemi na našem facebooku, v diskusích nebo přímo na redakčním mailu petra.markova@ceskykutil.cz, budeme se těšit.

Ta správná zima vypadá takhle
Ta správná zima vypadá takhle

Ať už si užíváte zimu doma za kamny nebo na lyžích, přejeme vám, aby byla přesně podle vašich představ. Vaše redakce

Publikováno: 2. 2. 2015, Autor: Petra (text a foto), Pavel (foto) , Profil autora: Redakce