reklama

Zahrádkář březen 2015

Březnové číslo Zahrádkáře dokazuje hned v úvodu, že lísky se vyplatí na zahradách pěstovat i dnes. S březnem přichází i čas begónií a trvalek pro jarní efekt. Václav Jabůrek opět pečlivě rozkreslil na jednotlivých obrázcích další možnosti Množení šeříku, čímž navázal na svůj článek v minulé vydání časopisu. Množení a roubování se věnuje i Petr Herynek v dalším díle svého seriálu Kouzlo bonsají. S čím se musí počítat při sezonních výsadbách se lze dočíst v článku Macešky, cibuloviny a letničky v hlavní roli. Saintpaulie neboli africké fialky patří mezi naše nejpěstovanější pokojové rostliny. Jak si poradit se Zmlazováním afrických fialek popisuje Jan Stanzel. Zahradní architektura je i tentokrát věnována předzahrádkám, jejich plánování a koncepcím.

Zahrádkář březen 2015

Asijské hrušně představují od minulého čísla čtenářům Tomáš Nečas a Jan Wolf ze Zahradnické fakulty MENDELU v Lednici. O zkušenosti s pěstováním teplomilné asiminy se podělí Miroslav Podloucký. Dalším dílem s názvem Terroir českých a moravských vín pokračuje seriál pro vinaře i zájemce o révu vinnou. Řezem „banánu severu“ se znovu připomene Václav Jabůrek, výchovným řezem ořešáku se na následující stránce zabývá Jaroslav Matejsek.

Jaro je také ten správný čas pro první přímé výsevy, pro založení zeleninové zahrádky a také pro pěstování a výběr odrůd hrachu. Jan Prášil ze společnosti SEMO představí novou, jinou okruku nakládačku Dafne F1 a Libor Růžička z MoravoSeed další oblíbenou zeleninu – rajčata. Začínáte-li zahrádkařit určitě přijdou vhod rady ohledně letniček, jejich pěstování, výživy i sběrů semen pro příští rok. I v našich podmínkách můžeme pěstovat citrusy, jen je třeba jim zajistit teplá a slunná místa. Informace, co vše potřebuje lusková zelenina, přináší pravidelná rubrika hnojení zeleniny.

Dotazy čtenářů zodpovídá rostlinolékař Jaroslav Rod a opět také Václav Větvička, který tentokrát nepřidal svůj fejeton, ale vzpomínku na svého kolegu Přemka Podlahu.

Březnový Zahrádkář vychází 23. února.

Z obsahu Zahrádkáře

  • Líska: ozdoba předjaří, Čas hlíznatých begonií, Množení šeříku II., Deset trvalek pro jarní efekt, Prosím vstupte! (zahradní architektura), Získávání a výběr rostlin II. (kouzlo bonsají), Sezonní výsadby: Macešky, cibuloviny a letničky v hlavní roli, Zmlazování afrických fialek, Březen v okrasné zahradě.
  • Asijské hrušně II., Zkušenosti s pěstováním asiminy, Terroir českých a moravských vín (víno pod lupou), Jak na řez „banánu severu“ (řez okrasných rostlin), Výchovný řez ořešáku, Březen v ovocné zahradě.
  • První přímé výsevy (bylinky po celý rok), Založení zeleninové zahrádky III., Pěstování a výběr odrůd hrachu, Nová, jiná okurka nakládačka Dafne F1, Rajčata z MoravoSeed, Březen: Letničky, Pěstujeme citrusy, Březen v zeleninové zahradě, Lusková zelenina (hnojení zeleniny), Březnové kalendárium ochrany rostlin, Zelená střešní vegetace, Odpovídá rostlinolékař Jaroslav Rod, Indičtí běžci v okrasné zahradě, Vaše dotazy na Václava Větvičku, Ohlédnutí místo fejetonu, Měření tlaku (meterologická zahrádka Aleny Zárybnické), Zahrádkářské akce, Ovčí vlna a starček úzkolistý (invazní rostliny).

Zahrádkářka

V Zahrádkářce, pravidelné příloze časopisu Zahrádkář, pokračuje ve svých kulinářských nápadech, tentokrát na téma Mrkev autorka Pavlína Kinclová a čtenářům nabídneme inspiraci z kuchařky Veroniky Koko Kokešové. Jaro lze přivítat nejen jarními květinami, ale také jarní výzdobou, třeba na téma Jarní dekorace s břízou. V rubrice Přírodní lékárna autorka představí klasickou květinu jara – prvosenku neboli petrklíč.

Zahrádkářka
Zahrádkářka

Z obsahu Zahrádkářky

  • Mrkev (kuchařské fantazie Pavlíny Kynclové), Menu podle Koko, Prvosenka (přírodní lékárna), Jarní dekorace s břízou (floristika), Avokádo (exotické ovoce), Expozice košíkářství na Tržnici Zahrady Čech 8.-12.4.2015

VYUŽIJTE VÝHODNÉ NABÍDKY

Časopis Zahrádkář připravil pro své čtenáře ve spolupráci s partnery atraktivní bonusy v podobě slevových kuponů. V každém čísle naleznete jinou atraktivní sérii.

S březnovým číslem získáte ZDARMA vstup na výstavu For Garden v Praze-Letňanech (úspora až 150,- Kč na vstupném), slevu 33% z plného vstupné na výstavu Zemědělec v Lysé nad Labem a slevu 35% při zakoupení série nožů od sedlčanské nožířské firmy KDS.

Dubnový Zahrádkář vyjde 23. března. Informace o časopisu najdete na www.zahradkari.cz a na Facebooku!

Neváhejte a obdarujte výhodným předplatným sebe nebo své přátele! Jako předplatitel získáte zajímavé bonusy, pro obdarovaného dárkový certifikát a pravidelně každý měsíc 76 stran zajímavého čtení! Předplatné časopisu Zahrádkář se vždy vyplatí!

Publikováno: 22. 2. 2015, Autor: Časopis Zahrádkář, Profil autora: Redakce

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.