reklama

České domácnosti nejčastěji trápí zabouchnuté dveře

Nehody většinou přicházejí v nejméně vhodnou chvíli a mohou nás zaskočit v tom největším shonu. V případě drobných domácích nehod si často poradíme sami, ale na větší „katastrofy“ už naše síly nestačí. V uplynulém roce řešila asistenční služba České pojišťovny celkem 1 353 hlášených případů z pojištění domácnosti. Lidé nejčastěji potřebovali pomoci při zabouchnutí dveří, poruše zámku nebo problémech s elektroinstalací.

České domácnosti nejčastěji trápí zabouchnuté dveře

Doplácíme na vlastní nepozornost

Nejčastěji operátoři pomáhali v případě problémů spojených se zabouchnutými dveřmi, poruchou zámků, ztrátou či zalomením klíčů. Tyto situace tvoří až 60 procent případů, které v rámci asistenční služby k pojištění domácnosti s klienty Česká pojišťovna řeší. Výjimkou nejsou ani problémy s elektroinstalací nebo poruchy kotlů. Takovýchto případů za uplynulý rok řešili téměř 130.

Doplácíme na vlastní nepozornost
Doplácíme na vlastní nepozornost

Řemeslník nonstop je dnes již standardem

Spektrum asistenčních služeb, které pojišťovny v rámci svých produktů poskytují, se stále rozšiřuje. U některých z nich je již v nižších variantách pojištění zahrnuta například nonstop pomoc řemeslníka, a to až do výše 10 tisíc korun. Ve vyšších variantách pojištění lze potom využít i pomoci při stěhování, v případě nemoci nebo úrazu pojišťovna zajistí a uhradí dopravu do nemocnice. U pojištění nemovitosti je to potom například úklid sněhu, nebo pomoc při zahradních pracích.

Kutilové měří síly s vodním živlem

Nehody v domácnosti se nevyhýbají ani kutilům. Trnem v oku bývají nejčastěji patálie s poškozeným vodovodním potrubím. Najdou se i koumáci, kteří se pustí do úprav domácnosti a výsledek ne vždy odpovídá prvotním představám. Domácí kutilové občas napáchají víc škody než užitku, protože přecení své síly. Výsledek pak vůbec neodpovídá původnímu záměru. Z toho důvodu by si lidé raději měli pozvat někoho, kdo oboru opravdu rozumí. Předejdou tak škodám na majetku a hlavně újmám na zdraví.

Kutilové měří síly s vodním živlem
Kutilové měří síly s vodním živlem
Kutilové měří síly s vodním živlem
Kutilové měří síly s vodním živlem

Chraňte svou domácnost i během dovolené

Pro ty, kteří nemají celoročně sjednáno majetkové pojištění a mají strach o svůj domov v případě odjezdu na dovolenou, existuje možnost krátkodobého pojištění opuštěné domácnosti v rámci cestovního pojištění. Toto pojištění zajistí komplexní ochranu vybavení domova po celou dobu nepřítomnosti jeho majitele. Nedílnou součástí jsou samozřejmě asistenční služby, které zajistí rychlou nápravu škod v případě krádeže či havarijních situacích.

Chraňte svou domácnost i během dovolené
Chraňte svou domácnost i během dovolené

Minimálně jednou do roka jezdí na dovolenou 92 % Čechů, jedna třetina z nich se ale bojí vloupání nebo vykradení. Nejčastějším opatřením proti vykradení je uzavření všech oken a uzamčení dveří, což dělá 80 % lidí. Češi svou domácnost před odjezdem na dovolenou zabezpečují stejným způsobem, jako když jdou např. do práce či na nákup.

V České republice je přitom pojištěna pouze zhruba polovina všech domácností. Pokud někdo nemá uzavřeno klasické pojištění domácnosti a chystá se s rodinou na dovolenou, může svůj majetek ochránit tzv. pojištěním opuštěné domácnosti. Předejít nepříjemnostem souvisejícím s vykradením bytu či domu po celý rok lze však jedině sjednáním celoročního pojištění domácnosti a nemovitosti.

Více info na www.ceskapojistovna.cz.

Publikováno: 14. 5. 2015, Autor: Česká pojišťovna (text a foto), Tokoz (foto) , Profil autora: Redakce