reklama

Červencový Zahrádkář na stáncích od 23. června

Časopis Zahrádkář se v červenci vyplatí hned dvakrát. Jako vždy v něm najdete řadu cenných rad pro zahradu i domácnost, ale mimořádně i kupony, díky nimž získáte volný prázdninový vstup do Dendrologické zahrady a Průhonického parku. Navíc k jedné vstupence na výstavu Květy v Lysé nad Labem na 10. července získáte druhou vstupenku zcela zdarma. Celkem tak můžete využít výhody za 190 Kč. Červencový Zahrádkář potěší obsáhlým článkem i milovníky kosatců. Začínající bonsajisté se naučí správně tvarovat své nové přírůstky. Jaká další témata najdete v červencovém Zahrádkáři?

Červencový Zahrádkář na stáncích od 23. června

 • Nebojte se vybodovat vlastními silami koupací jezírko. Pozitivně změníte mikroklima u svého domu a váš odpočinek a relaxace tak budou mít zcela jinou úroveň. Myslete ale na to, že je třeba větší plocha než u bazénu a že se nevyhnete se ani investicím do filtračního a oběhového zařízení.
 • Představíme projekt obecní prodejní zahrady, se kterým přišli zástupci obce Chlumany v jižních Čechách. Nepoužívají zde chemii a díky mimořádnému zájmu obyvatel i návštěvníků z okolí je projekt již po třech letech svého provozu ziskový.
 • Na straně 21 červencového Zahrádkáře poradíme, jaké druhy bambusů nemají invazivní kořenovou soustavu a hodí se tak i pro stísněné prostory v místech, kde například potřebujete oddělit soukromou část od veřejné komunikace.
 • Závlaha zahrady má svá pevná pravidla, jejichž porušení se může fatálně projevit na úrodě. Na straně 38 červencového Zahrádkáře představíme základy správné závlahy zejména v horkých letních dnech.
 • Mezi nejčastější letní škůdce na zahrádce patří mšice, které odnímají z rostlin velké množství tekutin, vylučují medovice a přenášejí virózy. Na straně 44 červencového Zahrádkáře zjistíte, jaké přípravky používat, abyste při likvidaci mšic neohrozili další užitečné organismy.
 • Protože koupě zahradního čerpadla není levná záležitost, na straně 48 se dozvíte, jak zahradní čerpadlo správně vybírat a podle jakých parametrů se rozhodovat.

  Zahrádkářka

  Zahrádkářka
  Zahrádkářka

  Pravidelná příloha Zahrádkářka vám v červenci sestaví lehké letní menu, které mj. zahrnuje kuřecí satay na gril či kokosovo-borůvkový dezert. Milovníky bylinek perfektně osvěží tabbouleh, na která spotřebujete nejen 120 g bulguru, ale i svazek petrželky a máty. Při plánování rychlé letní večeře možná oceníte desetiminutové kuře na citronu. Budete překvapeni netradiční lahodnou kombinací. Zveřejníme i dva oblíbené recepty našich čtenářek na nálev pro okurky nakladačky.

  Informace o časopisu najdete na www.zahradkar.org a na www.facebook.com/Zahradkar. Roční předplatné za 336 Kč můžete sjednávat na 800 100 134. Ideální i jako dárek pro skutečné zahrádkáře.

  Publikováno: 26. 6. 2015, Autor: Časopis Zahrádkář, Profil autora: Redakce

  Mohlo by vás zajímat

  Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.