reklama

Máte v pořádku kuchyňská dvířka?

Do redakce přišel dotaz: Přeji dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je možné opravit kuchyňská dvířka na fotkách. Pokušela jsem se zažehlit odfouknutý laminát...

Máte v pořádku kuchyňská dvířka?
Kuchyňská dvířka? Trachea ví jak na to
Kuchyňská dvířka? Trachea ví jak na to
Kuchyňská dvířka? Trachea ví jak na to
Kuchyňská dvířka? Trachea ví jak na to

Odpověď našeho šéfredaktora: Dobrý den, nejedná se o odfouknutý laminát, ale speciální pružnou folii, která se ve vakuovém podtlakovém lisu nanáší na vyfrézovaný podklad z dřevovláknité desky. Teplem se jen poškodí, dvířka nemají na sobě tavné lepidlo. Jediné řešení je výměna. Podívejte se do vzorníku některého z výrobců, například Trachea. Tam by bylo možné dezen, pokud je takový v nabídce, objednat. Záleží, jak je vzorek starý. Pokud je možné u dodavatele uplatnit záruku, udělejte to. Toto poškození je žehličkou neopravitelné. V případě odloupnutí je někdy možné stříkačkou a jehlou vpravit pod folii disperzní lepidlo, lépe naředěné, a vyzkoušet zalisovat. Otvor po vpichu jehly pak zaretušovat.

O odpověď jsme požádali i největšího výrobce lisovaných nábytkových dvířek u nás, firmu Trachea a tady je odpověď:

Dobrý den,

jelikož v odpovědi na dotaz zaznělo jméno naší firmy, zkusím krátce reagovat. Dvířka na fotografii – pokud mohu soudit – nejsou zřejmě výrobkem Trachea.

Pan šéfredaktor nás pravděpodobně vzpomněl proto, že jsme největším a nejznámějším výrobcem lisovaných dvířek u nás.

Víme, že spousta našich napodobitelů produkuje výrobky, které mohou po čase dopadnout takto, někdy je dokonce vydává za „originál Trachea“. My si za svými dvířky stojíme a na tuto vadu poskytujeme, jako jediní (!), prodlouženou pětiletou záruku. Takže: až budete vybírat dvířka,sáhněte po těch, co mají na zadní straně stříbrnou holografickou pečeť Trachea a vyhnetese problémům.

Můžeme Vám však nabídnout také pomocnou ruku při řešení tohoto problému. Pokud budete mít zájem , může Vás navštívit náš obchodní zástupce , který na místě prověří situaci a pomůže Vám při řešení tohoto problému . V tomto případě bychom Vás požádali o kontakt , který předáme našemu obchodnímu oddělení .

Jiří Slovák, obchodní ředitel Trachea

Na facebookové stránce se nám u tohoto dotazu s příspěvky „roztrhla peřina“, přidejte svůj názor tam nebo nám pošlete foto s komentářem do redakce na mail petra.markova@ceskykutil.cz, budeme zvědaví, jak jste takový problém řešili.

Publikováno: 1. 7. 2015, Autor: Pavel, Jiří Slovák, (text), čtenářka (text a foto), Profil autora: Redakce

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.