reklama

Máte tip na víkend? Navštivte Meruňkové slavnosti ve Valticích

Léto je časem dovolených a výletů, tak co třeba Valtice? Meruňky, folklor a dobré víno jsou jedněmi z výrazných atributů města a letos se poprvé spojí na jedinečné akci, která se odehraje 25. července. Vinařské meruňkové slavnosti spojené s Předhodovým zpíváním návštěvníkům zaručí dobrou zábavu, jídlo a pití. Návštěvníci se budou moci také zapojit do soutěže o Nejlepší meruňkovou buchtu. Zajištěný je celodenní program a vstupné je zdarma. Akce se odehraje na valtickém náměstí.

Máte tip na víkend? Navštivte Meruňkové slavnosti ve Valticích

Program se nese ve folklorním pojetí. Domácí i přespolní krojovaní budou společně s cimbálovou muzikou Kapura bavit hosty po celý den. Na Vinařských meruňkových slavnostech nebude chybět ani dobré víno a jedinečné delikatesy z meruněk na všechny způsoby. Večer ukončí tradiční beseda u cimbálu. Pořadatelé letošního prvního ročníku Vinařských meruňkových slavností spojili síly s akcí, která už má ve Valticích svou dlouholetou tradici - s Předhodovým zpíváním, které se letos uskuteční už popatnácté. „Tradiční pojetí předhodového zpívání je zárukou pestré nabídky folklorních zpěvů a cimbálu. Když se k tomu přidají i oslavy typicky valtické plodiny meruňky, o pestré a chutné občerstvení tak nebude nouze. Připravujeme například pečené prase na meruňkách. Ve Valticích samozřejmě nebude chybět ani výborné víno, které chuť dobrého jídla jen podtrhne,” objasňuje jeden z pořadatelů akce.

Valtice poznají nejlepší meruňkovou buchtu

Valtice poznají nejlepší meruňkovou buchtu
Valtice poznají nejlepší meruňkovou buchtu
Valtice poznají nejlepší meruňkovou buchtu
Valtice poznají nejlepší meruňkovou buchtu

Návštěvníci Vinařských meruňkových slavností se můžou pochlubit svým meruňkovým výtvorem a přihlásit se do soutěže O nejlepší meruňkovou buchtu. Soutěžit můžou jednotlivci i družstva. „Pro účast v soutěži stačí přinést svou meruňkovou buchtu, a to od 15 do 17 hodin na náměstí do označeného stanu. Poté je třeba vyplnit technologický postup, tedy popsat recept, a pak už jen čekat, jestli porota vyhodnotí váš výtvor jako nejlepší,” vysvětluje principy soutěže pořadatel. Vítěz získá titul Nejlepší meruňková buchta a navíc si odnese věcné ceny.

Celý den se o zábavu postarají různé folklorní soubory a cimbál. Vystoupí například valtický ženský soubor Výběr z bobulí, který působí už téměř 10 let. V tomto uskupení jsou ženy všech věkových kategorií, které zpívají tradiční písně z rodného Podluží i širšího okolí. V 17 hodin zpestří program cimbálová muzika Kapura v čele s primáškou Veronikou Jíchovou. Kromě tradiční cimbálové muziky se nebojí experimentů a brousí tak i do naprosto rozličných hudebních stylů, například rocku.

Vinařské meruňkové slavnosti pořádá Valtická krojovaná společnost ve spolupráci s městem Valtice a společností VILO servis.

Publikováno: 23. 7. 2015, Autor: tisková zpráva, foto redakce, Profil autora: Redakce

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.