reklama

Odjíždíte na dovolenou? Víte, jak zvýšit zabezpečení domu či bytu?

Každý rok odjíždíme na dovolenou s pocitem, že opouštíme domov a necháváme ho téměř napospas zlodějům. Tyto pocity ještě umocní každodenní zprávy z novin i televize o vyloupených bytech, vylámaných zámcích a ukradených věcech. Přinášíme vám zásadní doporučení, abyste si mohli užít dovolenou bez zbytečných obav z návratu.

Odjíždíte na dovolenou? Víte, jak zvýšit zabezpečení domu či bytu?

Bezpečný zámek

Jestli si nejste jisti kvalitou zabezpečení svého bytu, během několika minut ji můžete zvýšit. Nejjednodušším a nejrychlejším způsobem je výměna staré zámkové vložky za lepší. Pokud se k tomu rozhodnete, doporučujeme vám vložku, kterou ocenil nedávný nezávislý test MF DNES – Tokoz Pro 400. Má otočná lamelová stavítka, díky čemuž nejde překonat tichými zlodějskými metodami, je odolná proti povětrnostním vlivům (nezasekne se) a díky verzi s praktickou olivou se můžete bezpečně uzamknout, i když jste doma, aniž byste znemožnili odemknutí dveří ostatním členům domácnosti.

Bezpečný zámek
Bezpečný zámek

Zabezpečte vše, co má kola

Dnes se však nebojíme jen neoprávněného vstupu do bytu či domu, ale musíme chránit i například volně stojící jízdní kolo, motocykl nebo například přívěsný vozík v kůlně, garáži nebo sklepě. Samotný řetěz zabezpečený zámkem vám motorku však asi neochrání. Pokud není připoutaná k něčemu pevně zabudovanému, lze ji celou naložit do auta za 20 - 30 vteřin. X SAFETY BOX souvisí s poutáním řetězem. Jedná se o kotevní systém do pevného podkladu s řetězem pro uzamčení mobilních věcí. Je vhodný pro zabezpečení motocyklů, ale také čtyřkolek, zahradních traktůrků, přívěsných vozíků apod.

Zabezpečte vše, co má kola
Zabezpečte vše, co má kola

Jak zabezpečit bránu či třeba kůlnu? Pomůže visací zámek a řetěz

Nenechavci se však rádi zmocní třeba i nářadí v dílně a kůlně. Zde určitě pomůže kvalitní visací zámek a na branku silný řetěz. Pokud se ve vaší rodině nevyskytuje čtyřnohý ochránce v podobě tygra či jiného příjemného mazlíčka, musíte zabránit již v samotném vstupu na pozemek a poté i do daného prostoru. Trh visacích zámků, petlic, závor a jiných zabezpečovacích prvků je dnes pod silným tlakem čínských dodavatelů, kteří tlačí ceny dolů levnějšími produkty, ale ne vždy dobré kvality. Je tedy jasné, že zákazník je pak zmaten a těžko se mu něco vybírá. V případě, že potřebujete zabezpečit nějaký cenný objekt či předmět, doporučujeme kupovat produkty s vysokou třídou bezpečnosti. Buď je na obalu napsaný stupeň z normy, který produkt splňuje (u visacích zámků jsou to normy ČSN P ENV 1627 a ČSN EN 12320) nebo se v České republice hodně používá tzv. Pyramida bezpečnosti, kdy daná třída z norem koresponduje se stupněm Pyramidy. Pyramida bezpečnosti má 4 stupně bezpečnosti (první je základní a čtvrtý je nazýván velmi vysoká ochrana). S těmito normami pracují i české pojišťovny. Pokud kupujete zámek pro běžné použití, vybírejte s rozumem a neberte vždy to nejlevnější.

Jak zabezpečit bránu či třeba kůlnu? Pomůže visací zámek a řetěz
Jak zabezpečit bránu či třeba kůlnu? Pomůže visací zámek a řetěz

Publikováno: 3. 8. 2015, Autor: TOKOZ (text a foto) , Profil autora: Redakce