reklama

Pozor na popáleniny! V létě vás může spálit nejen slunce

Letní sezóna, kdy se napříč Českou republikou rozpalují domácí či zahradní grily, s sebou kromě příjemných kulinářských zážitků nese i nebezpečí zranění v podobě popálenin. Česká pojišťovna ročně řeší z úrazového či životního pojištění více než 4000 takových případů!

Pozor na popáleniny! V létě vás může spálit nejen slunce

Lidé se nejčastěji popálí ohněm a vařícími tekutinami

Úrazy v podobě popálenin nejsou výsadou pouze letních měsíců, objevují se v průběhu celého roku. Sezónně se mění příčiny těchto závažných poranění kůže. Popáleniny vzniklé v kuchyních, tedy zejména při smažení či manipulaci s horkými nádobami a tekutinami jsou typické pro celý rok. V létě však přibývá těch, které vzniknou v důsledku kontaktu s otevřeným ohněm. Typicky jde o úrazy způsobené při grilování či posezení u ohně.

Lidé se nejčastěji popálí ohněm a vařícími tekutinami
Lidé se nejčastěji popálí ohněm a vařícími tekutinami

Popáleniny si lidé způsobí nejčastěji právě kontaktem s ohněm, rozpálenými předměty nebo horkými tekutinami. U lehčích popálenin jde o případy, kdy na kůži mohou vznikat puchýře, léčba se počítá v řádech dnů, často i týdnů a vyžaduje dostatek času na to, abyste mohli chodit na opakované převazy k lékaři. Nejzávažnější jsou však popáleniny III. stupně. Zde se jedná o vážná zranění, v letním období způsobená často neopatrnou manipulací s otevřeným ohněm, ale i pádem do ohniště, od žhavých uhlíků potom může lehce vzplanout oděv, který máte na sobě.

Lidé se nejčastěji popálí ohněm a vařícími tekutinami
Lidé se nejčastěji popálí ohněm a vařícími tekutinami

I popálenina je úraz

Úrazové pojištění, které lze sjednat samostatně či jako součást životního pojištění, se vztahuje na popáleniny od II. stupně. Jako jedna z mála nabízí Česka pojišťovna v rámci životního pojištění Můj život jednorázové pojistné plnění v případě, že klient utrpí závažný úraz. Toto pojištění se vztahuje nejen například na zlomeniny, ale také právě na popáleniny.

V případě závažného poranění, kterým jsou často i popáleniny, se chce každý co nejdříve vyléčit a pokračovat ve svém běžném životě. To však znamená mít i dostatek prostředků na kvalitní léčbu a rekonvalescenci. Z pojištění závažných poranění pojišťovna vyplácí klientovi jednorázovou částku, a to ihned po stanovení diagnózy lékařem. Klient tak má v této nepříznivé životní situaci k dispozici prostředky, které může okamžitě využít na léčbu a rehabilitaci.

I popálenina je úraz
I popálenina je úraz

Pozor na slunce

Na popáleniny způsobené účinky slunečního záření se však úrazové pojištění nevztahuje. Závažná rakovina kůže ve formě maligního melanomu, kterou může způsobit i nadměrné slunění, patří mezi závažná onemocnění. Ta jsou krytá v rámci životního pojištění. Rakovina dokáže člověka vyřadit z pracovního a běžného života na rok i déle. Málokdo má k dispozici takovou rezervu, která mu v případě nouze pokryje dlouhodobý výpadek příjmů. Navíc nemocnému vznikají další nemalé náklady spojené přímo s léčbou. Možností, jak snížit dopady tak vážné nemoci na rodinný rozpočet, je sjednat si pojištění pro případ závažných onemocnění. Plnění jsou nemocným poskytnuta jednorázově, takže peníze mohou využít okamžitě například na podporu rekonvalescence, ale také třeba na zajištění výpomoci v domácnosti, která pomůže udržovat běžný chod rodiny.

Pozor na slunce
Pozor na slunce

Publikováno: 1. 9. 2015, Autor: Česká pojišťovna (text a foto), Profil autora: Redakce