reklama

Říjnový Zahrádkář na stáncích od 23. září

Říjnový časopis Zahrádkář potěší milovníky českého česneku ze Smržic. Podrobně představí výhody a vlastnosti nové odrůdy česneku STEPAN, která je letošní novinkou na trhu. Dozvíte se, jaká historie provází pekingské zelí a co pozitivního přináší pro lidský organismus. V pravidelných rubrikách zjistíte, jaké práce je třeba vykonat v ovocné, zeleninové i okrasné zahradě. Naučíte se, jak co nejvíce omezit populace přezimujících škůdců. Nahlédnete pod pokličku šlechtění v osivářské firmě SEMO Smržice a podíváte se, jak to vypadá v nedaleké základní organizaci Českého zahrádkářského svazu.

Říjnový Zahrádkář na stáncích od 23. září

Prostor v říjnovém Zahrádkáři dostali i populární Botanik Václav Větvička a známá meteoroložka Alena Zárybnická. Pravidelná příloha Zahrádkářka je, jak jinak, ve znamení pestrobarevného podzimu. Naservíruje vám jablkový koláč s posypkou z ovesných vloček i tajemně znějící jablečnou fitattu. Naláká vás i na neobvyklé sendviče s jablkovým salátem a hlad zažene receptem na kotlety na jablkách a červené cibuli. Kuchařka Florentýna pro čtenáře sestavila poctivé podzimní menu a čtenáři se pochlubí celou přehlídkou pikantních receptů, jejichž základem jsou pálivé chilli papričky.

Dále se také dočtete:

Chodníček v zahradě nemusí být fádní

Stačí málo a z fádního chodníku mezi záhonky se může stát netradiční zahradní doplněk, který vkusně doladí vaši zahradu. Konkrétní rady a fotografie najdete na straně 5.

Seriál o bonsajích pokračuje speciálními styly

Petr Herynek se v pokračujícím seriálu o bonsajích dostává od jednodušších postupů k vyššímu umění. V říjnovém článku vás naučí pěstovat bonsaje na skále. Více od strany 8.

Vyberte si jako první z nových odrůd jablek

Šlechtitelé z východočeských Holovous představili další nové odrůdy jabloní, které se tuto sezonu objeví na českém trhu. Vyberte si ze seznamu pozdějších zimních odrůd tu, která nejvíce odpovídá vašim chuťovým preferencím, požadované době zralosti a odolnosti k různým chorobám.

Zelenina chutná i léčí

Řada lidských neduhů má příčinu v překyselení organismu z nadměrné konzumace masa, vajec i obilovin. Od strany 38 říjnového Zahrádkáře najdete přehledné tabulky s obsahy důležitých minerálů v mnoha druzích zeleniny.

Zahrádkářka

Zahrádkářka
Zahrádkářka

V pravidelné příloze Zahrádkářka tentokrát samozřejmě nechybí ukázky květinových dekorací v dýni. Naučíme vás také postavit ptačí budku pro sýkorky, a to pěkně krok za krokem. Dlouhé podzimní večery si díky Zahrádkářce můžete ve společnosti přátel také zpestřit znalostmi a příběhem o tom „jak se rodí kakao“.

Informace o časopisu najdete na www.zahradkar.org a na www.facebook.com/Zahradkar. Roční předplatné za 336 Kč můžete sjednávat na 800 100 134. Ideální i jako dárek pro skutečné zahrádkáře.

Publikováno: 30. 9. 2015, Autor: Časopis Zahrádkář (text a foto), Profil autora: Redakce

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.