reklama

Pojistit domov nebylo nikdy tak jednoduché

Cesta ke správnému pojištění domu, bytu nebo chalupy má být snadná a srozumitelná. V České pojišťovně s přáními klientů pracujeme, proto nabízíme promyšlené pojištění majetku. Poskytujeme pojištění domu, bytu, domácnosti či chalupy, které je díky přednastaveným balíčkům srozumitelné a ochrání před celou řadou pojistných nebezpečí.

Pojistit domov nebylo nikdy tak jednoduché

Základem majetkového pojištění je pojištění nemovitosti (řeší samotnou stavbu a její stavební součásti) a pojištění domácnosti (ošetřuje škody vzniklé na vnitřním zařízení a vybavení). Pojištění majetku Česká pojišťovna v nedávné době výrazně pozměnila, zvýšily se limity a přibyla zcela nová pojistná nebezpečí, která jsou nyní pojistitelná. Sjednání pojištění se také výrazně zjednodušilo, ušetříte tak svůj čas.

NEMOVITOST

V rámci pojištění nemovitosti Česká pojišťovna přináší automaticky také pojištění vedlejších staveb jako jsou plot, bazén, dům pro zahradní techniku nebo studna. Při sjednání smlouvy jsou tyto objekty pojištěny na limit odpovídající desetině pojistné částky za obytnou nemovitost, nemusíte tak složitě určovat u každého předmětu samostatné pojistné částky a blíže ho specifikovat.

U pojištění nemovitosti podle vybrané varianty nyní můžete počítat s tím, že dostanete uhrazeny i náklady v takových případech, jako je třeba ztráta vody. Jestliže kvůli prasklému potrubí v domě nebo na pozemku dojde k úniku vody, pojišťovna účet zaplatí. Chráněno je však také například zateplení fasády. Pokud na něm způsobí škodu ptáci, hlodavci nebo hmyz, pojištění pokryje náklady na vrácení fasády do původního stavu.

NEMOVITOST
NEMOVITOST

DOMÁCNOST

Pojištění domácnosti chrání kromě vybavení dokonce i předměty, které nemáte pod střechou. Současně jsou totiž pojištěny i osobní věci, které máte u sebe nebo v automobilu. Se stejným přístupem můžete počítat také u věcí na zahradě nebo terase. Pojištění domácnosti totiž může krýt i zahradní nábytek, dekorační předměty nebo dětské atrakce.

Pokud máte domácnost pojištěnou u České pojišťovny, ochrana se základním limitem 20 000 Kč se vztahuje také na stavební součásti, jakou jsou třeba podlahy, futra nebo sanitární zařízení. Do jednotlivých variant pojištění domácnosti se také dostala zcela nová pojistná nebezpečí, která jsou nyní pojištěna. Patří sem například škody na zdech nebo na vybavení bytu způsobené zatečením vody střechou či oknem. Zcela bez obav mohou být majitelé sklokeramických a indukčních desek – jsou pod ochranou před poškozením nebo zničením. V případě výpadku elektrického proudu navíc pojištění domácnosti pokryje i škody způsobené na potravinách uložených v lednici či mrazáku.

V majetkovém pojištění je nyní nedílnou součástí také pojištění asistenčních služeb pro případ stavu nouze (např. zabouchnuté dveře) či právní asistence (např. u spotřebitelských sporů). V nejvyšších variantách pojištění majetku lze také využít osobní asistenci (např. odvoz do nemocnice).

DOMÁCNOST
DOMÁCNOST

BALÍČKY

Abyste svůj domov zabezpečili a nezapomněli na nic důležitého, stačí si vybrat některý z přednastavených balíčků. Mají jednoduché názvy přesně podle toho, v jaké situaci se právě nacházíte. Balíček BYT a balíček DŮM představují jasnou volbu. Připraveny jsou však i balíčky DOMÁCNOST, NÁJEM, HYPOTÉKA, CHALUPA nebo STUDENT pro ty, kteří bydlí na koleji. Všechny balíčky obsahují ta podstatná pojištění a jejich parametry lze samozřejmě podle přání klienta měnit, rizika lze přidávat nebo ubírat. Pojištění tak padne na míru každému.

I chalupu je třeba dobře pojistit

I chalupu je třeba dobře pojistit
I chalupu je třeba dobře pojistit

Češi patří v Evropě mezi ty nejaktivnější chalupářské národy. Řada z nich svoje rekreační bydlení soustavně renovuje a opravuje a neměli by tak zapomínat na to, aby zhodnocenou nemovitost nebo její vybavení promítli do pojištění. Pojistná částka na roky neaktualizované smlouvě nemusí odpovídat současné hodnotě majetku.

Při uzavírání pojištění rekreační nemovitosti nepodceňujte hodnotu svého majetku a pojistnou částku zvolte tak vysokou, abyste i v případě totální škody mohli uvést svůj druhý domov do stejného stavu, jako před pojistnou událostí. Někteří majitelé rekreačních nemovitostí „neoprášili“ svou smlouvu již řadu let a ta nyní nemusí odpovídat aktuální hodnotě jejich majetku.

Velkou výhodou pojištění rekreačních nemovitostí u České pojišťovny je, že se sjednává na novou cenu. Majitel v případě pojistné události tedy dostane takovou částku, za kterou i při totální škodě může zničenou stavbu obnovit. Pojištění rekreačních nemovitostí chrání proti živlům, havárii vodovodu, odcizení a vandalizmu. Zvlášť řádění živlů, které se vyskytuje stále častěji, pojištění od České pojišťovny velmi dobře řeší. Ochrana se totiž vztahuje na požár, výbuch, úder blesku, vichřici, krupobití, povodeň, záplavu, sesuv půdy, pád stromů i stožárů. Ošetřena jsou například i rizika tíhy sněhu a námrazy.

Publikováno: 28. 10. 2015, Autor: Česká pojišťovna (text a foto), Profil autora: Redakce