reklama

Listopadový Zahrádkář na stáncích od 29. října

V novém vydání časopisu Zahrádkář uvítáte podzim jaksepatří. Zjistíte, které odrůdy dýní jsou ideální pro období Halloweenu a jak postupovat při jejich vyřezávání. Inspiraci najdete i v několika originálních vzorech na straně 31. Od strany 28 se dočtete, co vše minerály v těle ovlivňují a které zeleniny jsou bohatou zásobárnou železa, mědi, zinku a dalších minerálů. Jako vždy najdete v Zahrádkáři podrobného průvodce pracemi na ovocné, zeleninové i okrasné zahradě.

Listopadový Zahrádkář na stáncích od 29. října

Listopadový Zahrádkář vám také poradí, jak si přirychlit bylinky, abyste je měli přes zimu vždy čerstvé a v dostatečném množství. Nevíte, jaký program vymyslet pro děti o deštivém víkendu? Nahlédněte s námi na straně 34 do prostor Národního zemědělského muzea v Praze. Zjistíte, že stojí určitě za návštěvu.

Dále se také dočtete:

Otevřete zahradu dětem

V seriálu o biozahradách vám představíme dětské herní prvky, které jsou bezpečné, rozmanité a hlavně zábavné. Poradíme vám, jak vybudovat tajemné dětské úkryty i jak zlákat děti pro pěstování.

Veřejná zeleň dotváří váš domov

Přestěhovali jste se do nového domova a nevíte, jak založit vlastní zahradu a vyřešit společný prostor před domem, aby se vám v novém místě dobře žilo? Nechte si poradit od našich zahradních architektů, kteří se vydali do satelitních městeček a popsali časté nešvary i řešení společného prostoru a veřejné zeleně.

Nevynechejte pomologické a rostlinolékařské poradny

Nejdůležitější je, aby vlašské ořechy zůstaly co nejdéle na stromě, dokud nepopraská rubina (zelený obal plodů) a nezačnou samy padat, radí ve své poradně známý pomolog Josef Sús a odpovídá na další dotazy. O pár stránek dál rostlinolékař Jaroslav Rod poradí, proč je důležité provést postřik peckovin i jádrovin měďnatými přípravky již na podzim.

Malá, ale celoročně krásná zahrada

V seriálu o zahradní architektuře se dozvíte, jak založit zahrádku, která vám bude dělat radost skutečně po celý rok. Zahrada, kterou představíme na straně 6, nabízí kromě krásných rostlin i tematicky zaměřená zákoutí.

Pokračuje seriál pro začínající zahrádkáře

Hnojit nebo nehnojit a spolehnout se pouze na přírodu? Takové otázky si chtě nechtě položí každý začínající pěstitel.

Zahrádkářka

Zahrádkářka
Zahrádkářka

Své čtenáře nezklame ani pravidelná příloha Zahrádkářka, která vám tentokrát naservíruje pokrmy z řepy. Dozvíte se, jak a kde se pěstují kapary. Zjistíte, jak připravovat dušičkové dekorace a krok za krokem se naučíte vytvářet podzimní kytici do držáku. Vzpomínky na léto si oživíte receptem na sarmu – specialitu z mletého masa zabaleného v listech zelí, bez které se v Chorvatsku neobejdou žádné svátky ani slavnosti. Recept pochází přímo od naší dopisovatelky z Daruvaru, kde žije početná česká menšina.

Informace o časopisu najdete na www.zahradkar.org a na www.facebook.com/Zahradkar. Roční předplatné za 336 Kč můžete sjednávat na 800 100 134. Ideální i jako dárek pro skutečné zahrádkáře

Publikováno: 1. 11. 2015, Autor: Časopis Zahrádkář (text a foto), Profil autora: Redakce