reklama

Advent začíná v neděli!

Ačkoliv venku se počasí teprve začíná tvářit jako zima, do začátku adventu zbývá přesně týden. Neděle 29.11. je letos první adventní. Jestlipak už máte vymyšlené nebo dokonce nachystané dárky? A co adventní věnce a svícny? Máte na jejich přípravu čas ještě do soboty, takže alespoň jednoduchý si určitě stihnete vyrobit třeba s dětmi nebo vnoučaty.

Advent začíná v neděli!

Máme pro vás pár tipů od našich čtenářů a příznivců a budeme se těšit i na ty vaše.

Ozdobená okna z Bohdanče
Ozdobená okna z Bohdanče
Hvězdičky z Hranic
Hvězdičky z Hranic

Nebo se raději pustíte do přípravy adventního kalendáře pro vaše děti a partnery? I velcí kluci a holky si určitě rádi každý adventní den rozbalí malou pozornost nebo třeba jen kartičku s hezkým přáním nebo citátem, záleží na vaší fantazii a kreativitě, jak jim je zabalíte.

Adventní dekorace
Adventní dekorace
Adventní dekorace
Adventní dekorace

K vánocům patří nejen dárky, ale především krásné zvyky a tradice. K nim patří nejen rozsvěcení svíček na adventním věnci, ale i řezání takzvaných „Barborek", adventní výzdoba, navazování jmelí, pečení a zdobení perníčků a cukroví i nadílka do krmelců, zásypů a také zvířecích útulků.

Kartičky s quillingem z Mělníka
Kartičky s quillingem z Mělníka
Perníčky z Veltrus
Perníčky z Veltrus

Děti se na Ježíška těší snad nejvíc a užijí si vánoční těšení ještě víc, pokud je zapojíte i do příprav na svátky. Jako každý rok na vás apelujeme, nenechte se pobláznit reklamami nebo radami „dobrých sousedek“, že vše musí být hlavně vysmejčené, uklizené a naleštěné, nezapomeňte si vyjít také na procházku, do divadla či do kina.

Pozvěte své blízké a kamarády na sklenku vánočního punče a zahrajte si s nimi karty, vystřihněte s dětmi jednoduché ozdoby z papíru, připravte přání a zaneste je třeba do domova důchodců nebo do nemocnice. A hlavně si svátky i přípravy na ně užijte v klidu a pohodě.

Publikováno: 23. 11. 2015, Autor: Petra (text a foto), Pavla, Eva a čtenáři (foto), Profil autora: Redakce

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.