Věnec nejen na advent
Adventní neděle je právě dnes a většina z vás zapaluje svíčky na adventních věncích. Několik tipů na jejich přípravu jsme vám už přinesli v našich článcích, dnes ještě jeden tip na poslední chvíli. Pro ty, kteří neradi ovazují slámu nebo polystyren větvičkami, existuje jedno rychlé a elegantní řešení. Je to keramický nebo porcelánový základ na věnec. Pokud jej zrovna doma nemáte, už jej asi nahonem dnes koupit nestihnete, ale může to být dobrý tip na dárek. A věnce nemusí být jen pro advent, můžete si uvázat i valentinský, velikonoční nebo jen tak pro radost.

Keramické nebo porcelánové korpusy na věnce mají oproti těm slaměným nebo polystyrenovým ještě jednu výhodu, kromě toho, že jsou hned k dispozici. Dá se do nich nalít voda, takže větvičky vydrží déle svěží a neopadávají.


Nachystejte si korpus věnce, potřebný materiál (svíčky, větvičky, koření, sušené plátky pomeranče nebo citronu, stužky, perníčky ), tavnou pistoli, nůžky, pinzetu, pracovní podložku nebo karton a můžete začít.


Nejprve připevněte svíce. Pokud máte svíce s větším obvodem, než lze usadit dovnitř kalíšků, můžete je usadit pomocí tavného lepidla. Pak kolem kalíšků se svícemi uvažte stužky.


Do otvorů v korpusu zastrkejte nastříhané větvičky. Konce větviček zbavte jehličí a lístků, nebudou ve vodě tlít.




Na dozdobení si nachystejte sušená kolečka pomerančů, na která přilepíte pomocí tavného lepidla koření a malinké perníčky. Ozdoby připevněte také pomocí tavné pistole.


Nakonec přidejte ještě třpytivé „andělské vlasy“ a je hotovo.
Tip


Na adventní věnce vybírejte nestékavé kvalitní svíčky, nezašpiní vám podklad.