reklama

Interiérové dveře promění vaše bydlení

Pocit soukromí, více klidu, příjemný dotyk i pěkný vzhled - to jsou vlastnosti, které by měly splňovat moderní interiérové dveře. Jejich výběru je dobré věnovat velkou pozornost, musí nejen dobře sloužit, ale řadu let se na ně budete dívat. Proto přinášíme několik typů i rad, čemu se při rozmýšlení věnovat.

Interiérové dveře promění vaše bydlení

Interiérové dveře musí nejen ladit s interiérem

Nabídka interiérových dveří je v současnosti tak široká, že si vybere opravdu každý. Ať se rozhodnete pro rustikální styl nebo půjdete do supermoderního celoskleněného řešení, měly by interiérové dveře plnit nejen funkci estetickou, ale i vysoce funkční. Rozhodně se vyplatí seznámit a inspirovat se i s méně tradičním řešením. Interiérové dveře dnes již totiž zdaleka nemusejí být jen v otočné variantě. Pokud potřebujete ušetřit místo, problém vyřeší posuvné dveře. A to jak zásuvné do pouzdra, tak v provedení posuvu na stěnu. S posuvnými dveřmi se nestane, aby v rozích chodeb či místností do sebe dveře narážely.

Při výběru posuvných dveří nejste omezeni ani z hlediska provedení či členění, prakticky všechny otočné dveře je možné vyrobit také v posuvné variantě. Zajímavým řešením v interiéru je prosklená stěna. Může jít jak o jednodušší variantu například otočných dveří s horním světlíkem, tak náročnější kombinace s bočními světlíky. Prosklená stěna především výborně prosvětlí interiér a poskytne pocit většího prostoru.

Interiérové dveře musí nejen ladit s interiérem
Interiérové dveře musí nejen ladit s interiérem

Materiál a povrch interiérových dveří

Nabídka interiérových dveří je neobyčejně široká, můžete si pořídit dveře vyrobené z papírové voštiny, které jsou levné a určené jen pro malé namáhání, tak odolné dveře z plné či dutinkové dřevotřískové desky, které odolají jak běžnému používání, tak i proražení.

Důležitým technickým parametrem je kvalita povrchové úpravy. Velmi dobrý poměr kvality a ceny poskytují CPL lamina v hladkém či strukturovaném 3D provedení, která i na dotek evokují příjemný pocit dřeva. Podstatný je fakt, že povrch je nejen odolný proti mechanickému poškození, ale vykazuje i vysokou stálobarevnost.

Tradiční česká značka VEKRA, u které si nyní můžete pořídit vedle oken a vchodových dveří i interiérové dveře, sází pouze na kvalitní materiály.

Materiál a povrch interiérových dveří
Materiál a povrch interiérových dveří
Materiál a povrch interiérových dveří
Materiál a povrch interiérových dveří

Krása je v detailu

Při výběru interiérových dveří je potřeba promyslet si z hlediska vzhledu každý detail. Nejde jen o barvu dveří a zárubní, důležitý je tvar kování, volba ornamentálního zasklení, ozdobné frézování, kovové pásky i výplňové kazety a další detaily. Rozhodně můžeme doporučit navštívit před samotným nákupem také prodejny dodavatelů a osobně si prohlédnout vystavené vzorky. Může to být zajímavé nejen jako inspirace pro netradiční řešení. Důležité je prohlédnout si i preciznost řemeslného zpracování a detailů, jako je provedení exponovaných hran či kvalita a zpracování přechodů. Pokud nakoupíte interiérové dveře jen podle internetové prezentace, můžete být zklamáni.

Krása je v detailu
Krása je v detailu

Publikováno: 30. 12. 2015, Autor: Vekra (text a foto), Profil autora: Redakce