reklama

iQLANDIA Liberec: Na nový rok v novém kabátě!

Začátkem roku 2016 překvapila liberecká iQLANDIA své návštěvníky řadou novinek! Těšit se můžete na zbrusu nové expozice Kosmo a Talent!, interaktivní exponáty v podobě Mars Roveru a přistávacího modulu či rozšířené experimentální laboratoře. Obměněny jsou i některé ze stávajících výstav, jako jsou třeba GEO a GeoLab včetně Planetária. To vše za doprovodu Science show a badatelských aktivit.

iQLANDIA Liberec: Na nový rok v novém kabátě!

V expozici Talent!, která nahradila úspěšnou Sexmisii, se v osmi tematických hnízdech děti i dospělí dozvědí, na co jsou nadaní – jestli mají hudební sluch, sportovního ducha nebo matematické myšlení.

Mars Roverem po Rudé planetě

Před Planetáriem naopak vyroste Kosmo. Fanoušci vzdálených galaxií se tu projedou vesmírným vozítkem Mars Rover po Rudé planetě, otestují přistávací modul Vostok 28 i robotickou ruku. Ti otrlejší se mohou podívat na pitvu mimozemšťana.

I v jiných expozicích jsou naplánovány změny. V Člověku přibude animační studio a model srdce, do kterého se bude dát vstoupit, v GeoLabu se objeví exponát pod názvem Dálkový průzkum Země a v GEU se člověk proletí nad Libercem. Výstava TUL, nově TULaborka, se rozšíří o speciální laboratoře a interaktivní exponáty včetně robotů.

Mars Roverem po Rudé planetě
Mars Roverem po Rudé planetě
Mars Roverem po Rudé planetě
Mars Roverem po Rudé planetě

Planetárium s Ultra HD

Modernizované Planetárium, ve kterém zdvojnásobí rozlišení z 2K na 4K, nabídne multivizuální filmy s přírodovědnou, vesmírnou, fyzikální a geologickou tematikou. Hned od ledna v něm bude spuštěn snímek pod názvem Soumrak dinosaurů. Před každou projekcí proběhne navíc speciální Živák. Jedná se o čtvrthodinový komentovaný pořad, během kterého je divákům ukazováno, co se aktuálně děje na obloze nad jejich hlavami v daném ročním období.

Planetárium s Ultra HD
Planetárium s Ultra HD

Ohně i blesky

Liberecká iQLANDIA – to nejsou pouze interaktivní exponáty, ale i akční doprovodný program. Na leden a únor si do vědy zapálení lektoři připravili Science show plnou ohňů, blesků a kouře, během které vyrobí kouřové dělo, dále badatelské aktivity a workshop, kde si návštěvníci zkonstruují hudební nástroj a stanou se součástí laboratorního orchestru. Řekněte, kdo by nechtěl slyšet, jak hraje gumová harfa, mrkvová flétna nebo chechtací kelímek. A pozor, i v roce 2016 se můžete přidat k pátracímu oddílu Kriminálka iQLANDIA.

Ohně i blesky
Ohně i blesky
Ohně i blesky
Ohně i blesky

Publikováno: 30. 1. 2016, Autor: iQLANDIA (tisková zpráva), Profil autora: Redakce

Mohlo by vás dále zajímat