reklama

Šikovné pojištění pro psy a kočky

Jakmile si pořídíte psa či kočku, jste za něj stoprocentně zodpovědní. Pokud váš čtyřnohý přítel někoho pokouše, zraní nebo něco rozbije, budete muset uhradit škodu. Poškozená osoba má totiž ze zákona nárok na odškodné. Řešením je pojištění Mazlíček, které se vztahuje jak na odpovědnost za škodu, tak i na léčení nemoci a úrazu (případně na uhynutí nebo uspání) zvířete. Díky tomuto pojištění za vás pojišťovna uhradí všechny škody, které váš pes způsobí třetím osobám.

Šikovné pojištění pro psy a kočky

Navíc počet těchto škod, které pes či kočka za rok způsobí, není omezen. Zároveň vás pojištění ušetří i významné části výdajů na veterinární péči, které se mohou vyšplhat až k desítkám tisíc. Pojištění Mazlíček kryje až 70 % nákladů na veterinární léčení poskytnuté v České republice.

Šikovné dodávky Fiat Professional
Šikovné dodávky Fiat Professional

Věk a váha pejska

Česká pojišťovna pojistí vašeho čtyřnohého přítele i bez prokázání jeho původu. Abyste mohli psa pojistit, podmínkou je, aby byl zdravý, trvale označen mikročipem nebo tetováním a při přijetí do pojištění mladší 8 let při váze do 40 kg. Pokud váží více, lze ho pojistit do věku čtyř let. Toto je věkové omezení pro přijetí psa do pojištění. Jestliže už je pes pojištěný například od svých čtyř let, pak mu lze pojištění prodloužit i na další roky. To znamená, že se pojištění vztahuje třeba i na osmiletého psa o váze 60 kg, pokud jeho majitel uzavřel pojištění Mazlíček před šestým rokem jeho věku a v pojištění pokračuje. Pojištění přitom poskytuje pomoc na území České republiky, pro případ cesty do zahraničí psovi sjednejte speciální Pojištění veterinární léčby.

Kdy sjednat pojištění?

Pojištění byste měli uzavřít svému mazlíčkovi co nejdříve. Štěňata jsou temperamentní a častěji u nich hrozí zranění, onemocnění, poškození cizích věcí, nebo že někoho poraní. Navíc čím dříve psa pojistíte, tím méně budete platit. Pojistku pro psa můžete uzavřít ihned po dovršení tří měsíců jeho věku a většina pojišťoven poskytuje zvýhodněné pojištění pro psy do dvou let věku. Pojistit můžete samozřejmě i staršího psa.

Kdy sjednat pojištění?
Kdy sjednat pojištění?

Speciální životní pojištění pro psy

Pro psy s průkazem původu nebo psy se speciálním výcvikem (záchranářští psi, slepečtí či asistenční psi) můžete u České pojišťovny sjednat obdobu lidského životního pojištění. Pojištění se vztahuje na případy, kdy pes uhyne nebo musí být utracen v důsledku nemoci, otravy, úrazu, živelní události nebo při porodu. Ztraceného psího přítele vám peníze nahradit nemohou, ale například v případech, kdy je majitel na pomoci psa závislý, pomohou pokrýt náklady na pořízení nového asistenčního psa.

Pojištění pro zvířata i na cestách do zahraničí

Některé pojišťovny nabízejí cestovní pojištění i pro vaše zvíře. Pojištění veterinární léčby v zahraničí se vztahuje na nezbytné léčebné výlohy v případě úrazu či náhlého onemocnění a pořídíte ho za zhruba 25 Kč na den. V případě, že máte u České pojišťovny uzavřené zvířecí pojištění Mazlíček, zaplatíte za pojištění veterinární léčby v zahraničí částku ještě nižší, a to o 30 %. Pojištění veterinárních výloh se vztahuje na všechny země v rámci Evropy.

Pojištění pro zvířata i na cestách do zahraničí
Pojištění pro zvířata i na cestách do zahraničí

Rozsah pojištění Mazlíček

Svému čtyřnohému příteli můžete sjednat následující typy pojištění:

  • Pojištění léčení úrazu nebo nemoci (pes i kočka standardně do limitu 30 000 Kč)
  • Pojištění proti uhynutí nebo utracení (standardně - pes do výše 20 000 Kč, kočka do limitu 8 000 Kč) – podmínkou je průkaz původu zvířete nebo speciální trénink
  • Pojištění odpovědnosti za škodu.

Pojištění odpovědnosti se vztahuje na škody způsobené vaším psem nebo kočkou jiné osobě (nebo jinému zvířeti):

  • na zdraví nebo usmrcením: 2 000 000 Kč
  • na majetku: 1 000 000 Kč
  • finanční újmou: 500 000 Kč
Rozsah pojištění Mazlíček
Rozsah pojištění Mazlíček

Příběh z parku

Klienti se se svými zvířaty ocitají v různých situacích. Tak vypadal příběh, s ním se setkali likvidátoři pojistné události: Majitelka byla se svým psem Maxem na procházce v parku. Normálně s ním chodí bez vodítka, protože je poslušný. Najednou ale z křoví vyběhla kočka a pes se vrhnul za ní. To, co se dělo potom, snad nevymyslí ani v televizi. Než majitelka psa stačila cokoliv udělat, kočka vběhla do auta, které zrovna zastavilo u parku a ze kterého vystupovali lidé. Pes skočil samozřejmě za ní. V tu chvíli začalo pravé rodeo, na jehož následky chovatelka jen tak nezapomene. Nikomu se naštěstí nic nestalo, ale v autě vznikla škoda na čalounění sedadel a plastovém obložení interiéru včetně vnitřního polstrování dveří. Opravu toho všeho uhradila chovatelka z odpovědnostní části pojištění Mazlíček.

A co další zvířata?

Česká pojišťovna nabízí též speciální „zemědělská“ pojištění, a to nejen pro hospodářská zvířata, ale je možné pojistit také chov koňů, krav, koz, ovcí, ale i pštrosů, bizonů, buvolů či antilop.

Více informací o pojištění Mazlíček se dozvíte na webu České pojišťovny nebo na Klientské lince ČP 841 114 114.

Publikováno: 4. 2. 2016, Autor: Česká pojišťovna (text a foto), Profil autora: Redakce