reklama

Když dodávku, tak Ducato!

Fiat Ducato zná každý. Je to nejprodávanější dodávka na mnoha trzích, kterou si za 34 let její produkce koupilo více než 2,8 miliónu zákazníků na celém světě. Čeští zákazníci ji mají rovněž ve velké oblibě, což dokazuje fakt, že každá pátá prodaná dodávka v loňském roce byla právě variabilní Ducato.

Když dodávku, tak Ducato!

Užijte si osobně užitkáč

Ducato je jasným důkazem toho, že i praktická dodávka může vypadat moderně, že dokáže jezdit jako běžný osobák a dokonce, že se v něm tak budete i cítit. Řidiči tráví za volantem čím dál tím více času, a proto tvůrci Ducata projektovali kabinu především s ohledem na jejich pohodlí. Po nastoupení získáte skutečně pocit, jako byste se posadili do osobního vozu. Jenže o něco vyššího a širšího. Velmi komfortní interiér nabízí pohodlné opěrky pro obě ruce, které oceníte hlavně při jízdě na dálnici. Přístroje jsou velmi snadno čitelné, jejich světlé podsvícení je pro oči v noci příjemné a při obsluze ovladačů není třeba odvracet oči od silnice. Pohodlné sedadlo řidiče s množstvím variant nastavení poskytuje výborné posezení. Výborné je i množství odkládacích schránek pod sedadly, pod stropem, ve dveřích, před spolujezdcem, držák na láhev či výklopný držák na dokumenty.

Užijte si osobně užitkáč
Užijte si osobně užitkáč

Mobilní kancelář

Ducato si můžete vybavit technologiemi, které nejenže vytvářejí optimální pracovní podmínky, ale také pomáhají udržet vaši pozornost při řízení. Patří mezi ně kromě automatické klimatizace také tempomat, výškově i podélně nastavitelný volant, zadní parkovací senzory nebo multimediální systém UConnect™ s barevnou 5” dotykovou obrazovkou, ovladači na volantu a hands-free technologií Bluetooth®. Díky němu lze nejen telefonovat a číst SMS bez nutnosti pustit ruce z volantu, ale také můžete poslouchat hudbu ze zařízení připojeného přes USB nebo AUX port, jako je flash disk, MP3 nebo telefon, a ovládat satelitní navigaci TomTom doplněnou o přijímač dopravních informací TMC a systém IQ Routes, který vyhledává nejrychlejší trasu do místa určení.

Mobilní kancelář
Mobilní kancelář

Bohatá nabídka verzí

Silnou stránkou populárního Ducata je jeho variabilita a množství různých kombinací. Kromě verzí Panorama, které jsou výhradně určeny pro přepravu osob, včetně čerstvě uvedené verze Flex Floor s mnoha možnostmi uspořádání sedadel, je Ducato vyhledávané hlavně jako víceúčelová dodávka. K dispozici je osm různých objemových verzí od 8 do 17 m3, dvě rozdílné velikosti bočních posuvných dveří, tři rozvory, čtyři délky, tři výšky a nosnosti mezi 1000 až 2000 kg. Ducato je oblíbené nejen jako Van, poloprosklené či prosklené Combi, ale zejména jako optimální základ (kabina s plošinou) pro speciální nástavby šité zákazníkům na míru. Z Ducata také vzniká každý druhý obytný automobil.

Bohatá nabídka verzí
Bohatá nabídka verzí

Výkonné motory a pohon 4x4

K úspěchu Fiatu Ducato do značné míry přispívají i výkonné a přesto úsporné motory. V současné nabídce jsou čtyři tiché turbodiesly MultiJet druhé generace s výkonem 115 až 180 k spojené s 5- a 6stupňovou manuální převodovkou a poslední v řadě s 6stupňovou robotizovanou převodovkou Comfort Matic. Obliba roste rovněž u alternativní verze 3.0 Natural Power 140 k na zemní plyn. K vybrané dodávce či podvozkům s kabinou nebo dvoukabinou si lze pořídit i pohon na všechna kola nebo systém kontroly trakce Traction+, které oceníte hlavně na povrchu s nízkou přilnavostí.

Ducato, to je kombinace ekonomického provozu a vysokého komfortu. Proto je jednou z nejprodávanějších dodávek na trhu. V porovnání s konkurencí totiž nabízí množství výhod a za dlouhodobě zajímavou cenu. Posuďte sami! Více na www.fiatprofessional.cz.

Bohatá nabídka verzí
Bohatá nabídka verzí

Ducato nabízí řadu verzí, inovativních technologických řešení, návykový komfort, pohon 4x4, spolehlivé, výkonné a přitom úsporné motory včetně agregátu na CNG.

Publikováno: 13. 2. 2016, Autor: Fiat Professional (text a foto) , Profil autora: Redakce