reklama

Dubnový Zahrádkář na stáncích od 24. března

Dubnový časopis Zahrádkář vám připomene, že jarní práce jsou už v plném tempu. Zahradní architekti představí zeleninovou a bylinkovou zahradu, která potěší každou kuchařku. Dozvíte se, proč vás klamou prodejci nabízející sloupcovité třešně, slivoně či dokonce ostružiníky a seznámíte se i s nejlepšími ranými a středně zrajícími odrůdami jahod. Navíc všechny předplatitele odměníme za věrnost přiloženým balíčkem osiva lilku. Ať jste předplatitel, nebo si zakoupíte časopis na stánku, na 3. straně dubnového čísla najdete speciální kód pro stažení programu Sadovnická produkce mini, díky němuž si může snadno naprojektovat svou vlastní zahradu.

Dubnový Zahrádkář na stáncích od 24. března

V dubnovém čísle se dále dočtete:

Znovuobjevený aksamitník

Aksamitník neboli afrikán patří mezi nejoblíbenější letničky. Aztékové jím léčili nemocné, hinduisté jeho silnou vůní odhání zlé duchy. Vypěstovat afrikán v domácích podmínkách není nic těžkého, jak se přesvědčíte v obsáhlém materiálu na straně 6. Silná vůně jej chrání nejen před zlými duchy, ale i před většinou skutečných škůdců. Věděli jste, že drobné květy aksamitníku drobnokvětého využijete i k přizdobení pokrmů?

První práce na zahrádce

Ke konci dubna již můžete vynést ven nádoby s balkonovými květinami. Poprvé můžete posekat trávník a přihnojit jej. Specifickou a intenzivní péči vyžadují růže. Mezi desítkami dubnových rad pro okrasnou, i užitkovou zahradu se rovněž dozvíte, že u hortenzie velkolisté je nutné odstranit pouze uschlá květenství z loňského roku. Ovocné stromy je třeba důkladně zalévat. Na straně 22 vám Zahrádkář připomene, proti jakým chorobám je třeba v tomto čase ošetřit stromy a keře.

Chuť nebo výnos jahod? Obojí!

Dubnový Zahrádkář vám na straně 26 představí TOP pět odrůd jahod, které by rozhodně neměly ujít vaší pozornosti. Jedna vítězí chutí, druhá vyniká vysokými výnosy, další odrůdu oceníte pro velké atraktivní plody. Odrůda Figaro odolá dobře plísním a jahody odrůdy Vivaldi si můžete dovolit vysadit opět po jahodách. Namíchejte si svůj dokonalý jahodový koktejl již při výsadbě.

Pěstování v nádobách

Bojujete s prostorem na terase nebo na zahradě? Pak nevynechejte článek Anity Blahušové na straně 44. Zjistíte, že při správném výběru a péči si můžete i na malém prostoru vybudovat téměř plnohodnotnou bylinkovou a zeleninovou zahrádku. Naučíte se zároveň, jak rostliny vhodně kombinovat, aby vzájemně podporovaly v růstu, nebo se naopak chránily před škůdci.

Zahrádkářka

Zahrádkářka
Zahrádkářka

Příloha Zahrádkářka: Špenátové dobroty; Zdravě a moderně podle Florentýny: Pohanka; Petra vaří s dětmi pro děti; Floristika: jarní nádoby z lišejníku; Pro šikovné ruce: Květy z proutků; Květomluva aneb květiny k nám promlouvají; Přírodní lékárna: Bříza.

Informace o časopisu najdete na www.zahradkar.org a na www.facebook.com/Zahradkar. Roční předplatné za 336 Kč můžete sjednávat na 800 100 134. Ideální i jako dárek pro skutečné zahrádkáře.

Publikováno: 2. 4. 2016, Autor: Časopis Zahrádkář (text a foto), Profil autora: Redakce

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.