reklama

Když si myje ruce chlap

Zná to každý, kdo někdy například opravoval motor u sekačky nebo třeba jen nahazoval řetěz u kola - umýt zašpiněné ruce od olejů, maziv a dalších nánosů není nijak lehké. Obyčejné mýdlo není tolik účinné, aby nás zbavilo špíny ze stavby, různých oprav nebo jen kutění v dílně. Naštěstí už 60 let víme, po čem sáhnout, abychom se jich zbavili.

Když si myje ruce chlap

Co si představíte, když se řekne Solvina? Někomu charakteristická vůně původního složení, někomu třeba zlaté časy v dílně, kde jste vždy museli hledat, kam se zrovna poděl šroubovák, ale krabička Solviny měla vždy své jasné místo.

Mycí pasta Solvina – to jméno je standardem pro celou kategorii prostředků, které slouží k odstranění odolných nečistot, jako jsou oleje, tuky nebo grafit. Kdo kdy zkoušel z ruky odstranit „otisk“ čerstvě promazaného řetězu kola nebo třeba motorové pily, ten ví…

Mycí pasta Solvina
Mycí pasta Solvina
Mycí pasta Solvina
Mycí pasta Solvina

I dnes je Solvina na špici a tento tradiční český výrobek je v plné síle, i když je mu už přes šedesát let. Základem je stále kombinace několika aktivních látek a přídavek dřevitých pilin, které neškodí přírodě (na rozdíl od abraziv s plastikovými kuličkami) a mají vynikající čistící vlastnosti. Výrobce Zenit Čáslav k této tradiční součásti všech českých dílen přistupuje s úctou, přesto před několika lety složení doplnil o některé ještě účinnější moderní látky a navíc bohudík (pro některé bohužel) se změnila charakteristická vůně Solviny, která dnes voní spíš po jehličí.

Mycí pasta Solvina
Mycí pasta Solvina

Řada Solvina se navíc rozvinula a dnes si můžete vybrat i produkty v lahvích v tekuté podobě. Solvina profi gelová je velmi jemná a obsahuje složky pečující o pokožku, Solvina profi mýdlová je více univerzální pro užití v celé domácnosti, Solvina profi abrazivní je tak silná, že si poradí i s pryskyřicemi a dalšími opravdu odolnými nečistotami.

Při každé kutilské činnosti byste měli doma mít první pomoc pro vaše špinavé ruce – tradiční českou Solvinu. Koupíte ji mimo jiné na www.zeniteshop.cz.

Publikováno: 6. 4. 2016, Autor: Zenit Čáslav (text a foto), Pavla (foto), Profil autora: Redakce