reklama

Dubnový Praktik je plný novinek

Časopis PRAKTIK je moderní časopis, zaměřený na majitele bytů, domů a zahrad. Svým moderně pojatým obsahem uspokojí i nejnáročnější čtenáře a kutily, kteří rádi vyzkouší nové postupy nebo se zájmem pečují o svou zahradu.

Dubnový Praktik je plný novinek

Na stranách 4-7 naleznete zajímavé čtení o pasivních domech: jsou energeticky úsporné a nabízejí mimořádně vysoký obytný standard. Článek se věnuje i problematice přetvoření starého domu na moderní pasivní styl.

Strany 8-9 nabízejí článek o výběru knihovny: Několik dětských knížek, pár detektivek, slovník, kuchařka…Znáte to. Člověk nemusí být zrovna knihomolem, přesto doma napočítá několik desítek svazků. A co ti, kdo mají čtení jako hobby? Jejich knihovna čítá stovky a někdy i tisíce výtisků a oni neustále řeší, kam s nimi. Samozřejmě do knihovny, ovšem i její výběr má svá pravidla.

Sprchy WALK-IN jsou novým trendem: Pokud se chystáte na rekonstrukci koupelny a toužíte po netradičním řešení, nechte se inspirovat trendem, který si postupně i u nás získává stále víc příznivců. Čtěte na stranách 10-11.

Máte už doma tolik věcí, že je pomalu není kam dávat? Říká se, že když si uděláte pořádek doma, je to jako kdybyste si uklidili sami v sobě. A právě jaro je na generální čistku a zbavení se všeho nepotřebného ideální čas. Jak vyzrát na přecpaný dům či byt? Naleznete na stranách 14-15.

Odstranění umakartového jádra a stavba nové koupelny patří k nejčastějším – a také nejnáročnějším a nejdražším zásahům v panelákových bytech. Ještě než se pustíte do bourání a uděláte přibližně na týden ze svého bytu staveniště, kde se nedá žít, měli byste si dobře rozmyslet několik věcí: Chcete zachovat samostatnou koupelnu a toaletu? Budete se pokoušet koupelnu zvětšovat na úkor chodby nebo třeba kuchyně? A co vše by se do nové koupelny mělo vejít? V rozhodování vám mohou pomoci informace, uvedené na stranách 26-28.

Práce na zahradě nemusejí znamenat ohnutá záda a bolavá kolena. S praktickým vozíkem, který snadno zhotovíte podle našeho návodu na straně 35, můžete pracovat vsedě, a navíc máte po ruce všechno potřebné.

Kompostování ve městě a bez zahrady? Ačkoliv se to může zdát na první pohled jako ztřeštěný nápad, jde to. Ale ne klasickým způsobem, kdy kompostovacímu procesu pomáhá především vzduch a enzymy, ale tak, že se o přeměnu organického odpadu v humus postarají žížaly. Více na straně 37.

Pokud patříte mezi patnáct procent těch, kteří v domácnosti používají vodu z vlastní studny, znamená to pro vás nejen radost z velké finanční úspory za vodné, ale také starost o kvalitu a případnou úpravu vody. O tom, jak si hlídat kvalitu vody ve Vaší studni, si přečtěte na stranách 38-39.

Na dvojstraně 40-41 naleznete článek o jarní přípravě půdy pomocí strojů. I lacinější typ může odvést dobrou práci, stačí jen správně vybrat!

Klíšťata nás trápí od jara až do pozdního podzimu. S oteplováním klimatu se zvyšuje jejich výskyt nejen v lesích, v horských oblastech či v okolí vodních toků, ale i v městských parcích a zahradách. Je na nás, abychom jim dokázali čelit. Více o ochraně před klíšťaty v zahradě se dozvíte na stranách 48-49.

Publikováno: 7. 4. 2016, Autor: tisková zpráva , Profil autora: Redakce

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.