reklama

Květnový Zahrádkář na stáncích od 26. dubna

Květnový Zahrádkář se již plně věnuje začátku nové sezóny. Elegantně přenese váš život z domu do živé zahrady, v níž můžete trávit většinu svého času. Zahradní architekti vám ukáží, jak vytvořit přistíněný altán, jenž se snadno stane i sezonní pracovnou počítačového nadšence. V pravidelných kalendáriích pro ovocnou, užitkovou i zeleninou zahradu se dočtete, jaké práce vás čekají na zahradě. Zjistíte, že je ideální doba pro řez živých plotů, zvláště těch, které jsou již po odkvětu. Nahlédnete do japonské zahrady a naučíte se šetřit s vodou. K tomu všemu získáte volnou vstupenku do unikátní květinové oázy Garden park kousek od Prahy, kde obdržíte i růži zdarma.

Květnový Zahrádkář na stáncích od 26. dubna

Zjistíte, že je ideální doba pro řez živých plotů, zvláště těch, které jsou již po odkvětu. Nahlédnete do japonské zahrady a naučíte se šetřit s vodou. K tomu všemu získáte volnou vstupenku do unikátní květinové oázy Garden park kousek od Prahy, kde obdržíte i růži zdarma.

V květnovém čísle se dále dočtete:

Popínavé růže – královny vaší zahrady

V rozsáhlém materiálu na straně 8 poradíme, jaké odrůdy růží vybrat, aby vám i v tuzemských podmínkách dorostly do té největší výšky. Růže, které nejsou zcela mrazuvzdorné, sice třeba po dva roky rychle narostou, ale v roce třetím vymrznou až k zemi a začínají růst znova. Dočtete se také, jak se o růže starat po celou vegetaci a jaké stanoviště jim vybrat, aby se staly skutečnou královnou vaší zahrady.

Inspirace z japonské zahrady Oleško

Líbí se vám poklidné japonské zahrady, které žijí svým vlastním životem, oddělené od okolního světa? Inspirace na vás čeká na straně 14, kde nahlédnete do japonské zahrady Oleško manželů Wiesnerových. Hned v úvodu vás uvítá studánka tsukubai, která slouží k rituální očistě. Zjistíte, že správně založená japonská zahrad je jedinečným prostorem k meditaci a ozdravění duše.

Skalničky pro začátečníky

Chcete si svou zahrádku zpříjemnit pestrobarevnou skalkou, která vás bude těšit po celý rok? Pak si rozhodně nenechte ujít rady pro začínající skalničkáře. Představíme vám čtrnáct nenáročných rostlin, které vám vaše začátky usnadní. V přehledné tabulce s popisem a fotkou se dozvíte všechny podrobnosti o nárocích, péči i barevnosti květů. Věděli jste například, že plamenka šídlovitá se hodí pro okraje záhonů a velmi dobře snáší sucho?

Osvědčené odrůdy sloupcovitých jabloní

Pouze jabloně dokáží přirozeně udržet unikátní sloupcovitý tvar, který je předurčuje do ovocných stěn. V květnovém pokračování se dočtete, jaké odrůdy těchto jabloní se hodí právě pro vaše pěstování. Například podzimní odrůda Redlane je odolná proti strupovitosti i padlí a svým květem plní i okrasnou funkci. Moonlight je zimní odrůda s dužinou bílé barvy a měkkou konzistencí.

Zahrádkářka

Zahrádkářka
Zahrádkářka

V pravidelné příloze Zahrádkářka vás kuchařka Florentýna naučí vařit zdravě a moderně s cizrnou. Zjistíte vše podstatné o pěstování bylinek. Skuteční gurmáni ocení klasické i méně známé recepty na zpracování chřestu. V seriálu o léčivých rostlinách se naučíte připravovat ozdravné čaje pro jarní očistu.

Informace o časopisu najdete na www.zahradkar.org a na www.facebook.com/Zahradkar. Roční předplatné za 336 Kč můžete sjednávat na 800 100 134. Ideální i jako dárek pro skutečné zahrádkáře.

Publikováno: 29. 4. 2016, Autor: Časopis Zahrádkář (text a foto), Profil autora: Redakce

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.