reklama

Květnový PRAKTIK je plný zajímavých témat

Časopis PRAKTIK je moderní magazín pro kutily a zahrádkáře, který každý měsíc přichází s aktuálními tématy. Podívejte se na obsah květnového vydání.

Květnový PRAKTIK je plný zajímavých témat

Co všechno si přečtete v květnovém Praktiku?

Otevřete obývák na terasu

Venkovní terasu jsme si už zvykli považovat za pokračování obytného prostoru, proto obvykle navazuje buď na zimní zahradu, nebo přímo na obývací pokoj. Přístupná je většinou přes posuvné skleněné stěny nebo velkoformátové dveře. V teplých dnech roku se tak interiér může jednoduše propojit s exteriérem. Jde-li navíc o terasu zastřešenou, nemusí nás ve venkovních aktivitách omezovat ani mírná nepřízeň počasí.

Nové trendy v zařizování interiérů

Češi si dávají stále víc záležet na vybavení svého domova. Dbají na kvalitu, jsou náročnější a pečlivě si vybírají, za co utratí své peníze. Mnohem častěji než dřív také využívají služeb odborníků – architektů a bytových designérů.

Dodatečné mechanické zabezpečení dveří

Vchodové dveře často vypadají jako nedobytná hradní brána, ale ve skutečnosti jim k dokonalému zabezpečení domu či bytu mnohé chybí. Pokud jste se rozhodli to napravit, nemusíte hned kupovat bezpečnostní dveře, stačí dodatečně zabezpečit ty stávající.

Z čeho postavit novou koupelnu

Po týdnech a možná i měsících příprav a plánování přijde den, kdy je třeba se rozhodnout, jak přesně bude vaše nová koupelna vypadat, a nakoupit stavební materiál, obklady, umyvadlo či vanu. Pak může umakart zmizet a z bytu se stane minimálně na osm dnů staveniště. Víte, co přesně vás čeká?

Revoluce v praní – přestaňte třídit oblečení!

Podle statistik 97% domácností třídí před praním oblečení podle barev. Přitom se už každému sedmému stalo, že věci obarvil. Stačí k tomu málo – zapomenutá barevná ponožka, pruhované triko, které by nemělo pouštět… Tomu je ale konec. Díky nový pracím ubrouskům, které už dodává na trh několik výrobců, se podobným katastrofám vyhnete.

Penetrace – práce navíc, která se vyplatí

Když se rozhodneme vymalovat byt nebo natřít fasádu, dřevěné výrobky, beton či kov, chceme, aby byl nátěr nejen pěkný, ale hlavně funkční, tedy aby chránil natřené povrchy a aby dlouho vydržel.

Jak zabránit přehřívání interiéru

V našem klimatickém pásmu je v obytných domech daleko důležitější vytápění než chlazení. Ve správně navrženém pasivním nebo nízkoenergetickém zděném domě zpravidla nejsou problémy s přehříváním, ani když následuje poměrně dlouhá řada tropických dnů za sebou. Většina existujících domů není ovšem navržena ani zdaleka optimálně. Průměrné stáří obytných domů je kolem padesát let a jen necelá čtvrtina domů byla postavena po roce 1991.

Sekačky: jaký typ si vybrat?

Ani jsme se tomu nestačili podivit, zima je už nenávratně pryč a Váš trávník se začal opět probouzet k životu. Pokud Vám v kůlně stojí mnoho let starý stroj a chcete si vybrat nový, není problém. Nabídka je obrovská. Avšak není úplně snadné nenaletět rádoby dobrým nabídkám.

BETON jako ozdoba interiéru

Mnoho lidí stále považuje beton za materiál vhodný pouze do základů nebo na hrubou stavbu, kde se později zakryje finální úpravou – omítkou, násypy či různými obklady a dlažbami. Ovšem stále častěji se s tímto materiálem setkáte i přímo v bytě či domě, a to bez jakékoli úpravy.

Letničky rozzáří zahradu

V zahradě by neměly chybět oblíbené letničky. Na záhony je vysazujeme od konce dubna do poloviny května. Výběrem vhodných druhů lze vytvořit úžasné barevné variace, které nás budou těšit po celé léto až do prvních podzimních mrazíků.

Jarní recepty: ryby a plody moře

Za úspěchem receptů, které dnes přinášíme pro vaši inspiraci, stojí jednak kvalitní základní suroviny, jednak kombinace chutí, které se vzájemně doplňují a vytvářejí skvělý kulinářský zážitek. Čerstvé ryby, krevety a další plody moře jsou dnes k dostání i u nás – obměňte svůj jarní jídelníček!

Publikováno: 11. 5. 2016, Autor: časopis Praktik (text a foto), Profil autora: Redakce