reklama

Praktik v červnu zaujme zahrádkáře, kutily i milovníky bazénů

V aktuálním čísle magazínu PRAKTIK naleznete celou řadu témat, která Vás zaujmou. Od výběru správné odrůdy salátu až například po unikátní test několika modelů rotačních sekaček, které Vám usnadní práci na zahradě.

Praktik v červnu zaujme zahrádkáře, kutily i milovníky bazénů

Zahrada na blatech

Kvůli zamokření pozemku si majitel musel postavit dům na umělé vyvýšenině. Do zahrady se proto sestupuje, takže vzdáleně připomíná amfiteátr. Pozemek ozvláštňuje množství stavebně architektonických prvků, z nichž nejoriginálnější je schodiště lákající k posezení.

Dopřejte si vlídný stín

I když si v přeneseném smyslu slova hledáme v životě svoje místo na slunci nebo se rádi vyhříváme na výsluní slávy či popularity a nikdo nechce žít v něčím stínu, ve skutečnosti se naopak rádi v horkém létě uchylujeme do stínu, který nás chrání před slunečním úpalem.

Rekonstrukce panelákového bytu: důležité úložné prostory

Od rekonstrukce panelákového bytu – a je jedno, zda se pouštíte do celého, nebo jen koupelny, kuchyně či obýváku – člověk očekává, že se mu v něm poté bude lépe bydlet. Co to znamená? Že zvolí správné dispoziční řešení a také si tady vytvoří dostatek úložných prostorů, aby měl kam uklidit a schovat své věci. Ovšem velmi často různé komory, kumbály a spižírny při rekonstrukci mizí, a to je velká chyba!

Povrchová úprava OSB desek

Dřevoštěpkové (OSB) desky získávají stále větší oblibu. Původně sloužily ke stavebním účelům, dnes je jejich zajímavý, jemně strukturovaný povrch předurčuje k mnohem širšímu využití. Jsou například kvalitní alternativou pro všechny, kteří zrovna nemilují sádrokarton.

Aby dlažba vydržela krásná

Neomezená životnost – tak zní jedna z výhod keramické dlažby. Ovšem aby podlaha nebo obklady nejen dlouho vydržely, ale stále vypadaly dobře a jako nové, je jim třeba věnovat patřičnou péči. Ta zahrnuje údržbu dlaždic samotných, ale také spár mezi nimi.

Péče o bazén v horkém létě

Mnozí odborníci i majitelé tvrdí, že starat se o bazén je podobné jako pečovat o psa. Také máte k dispozici spoustu prostředků a doplňků, návodů a příruček, abyste zjistili, že stoprocentně nefunguje žádná. Pár dnů či týdnů si musíte na sebe zvykat, než si „sednete“, a pak zjistíte, že chovatelství i péče o vodu jsou vlastně jednoduché. Než přijde první změna a s ní i problém.

Pod střechou s rozchodníky

Pokud máte málo problémů, pořiďte si obytné podkroví anebo dům s rovnou střechou. O pravdivosti tohoto doporučení se majitelé přesvědčují – bohužel – hlavně během horkého léta. Možností, jak se problému zbavit, existuje více. Je pozitivní, že přibývá takových, které lze využít bez toho, abyste museli dům proměnit ve staveniště a stálo vás to nemalé peníze. Zde je řešení pro majitele rovných střech.

Trávník nejen anglický

Trávník má obvykle v zahradách především praktickou funkci – dobře se po něm chodí a příjemně se na něm odpočívá. Je to vlastně jen taková pokrývka plochy, která by jinak musela být hlinitá nebo vybetonovaná. Není to málo?

Test sekaček: bohatě vybavenou nebo raději levnější?

Sezona sečení je v plném proudu. Pro tu letošní opět přibyly některé nové modely s bohatou výbavou a s elektrickým startováním, jiné typy jsou pro změnu už zavedené a velmi oblíbené. Vydali jsme se nelehkou cestou a prověřili jsme schopnosti několika sekaček v reálných podmínkách – k těm, které osloví především celou řadou komfortních detailů, jsme přidali trojici strojů s jednodušší výbavou, z nichž si mohou vybírat méně nároční zájemci.

Saláty z truhlíku

Máte rádi saláty? Ty čerstvé, křehké a šťavnaté přímo ze zahrádky jsou zdaleka nejlepší. Ale čerstvý salátek si můžete dopřát i tehdy, pokud vlastníte pouze balkon nebo terasu. A navíc nemusíte čekat, než dorostou velké hlávky. Pusťte se do pěstování baby leaf salátů.

To a ještě mnohem více naleznete v aktuálním vydání PRAKTIKa. Více na www.casopispraktik.cz

Publikováno: 4. 6. 2016, Autor: časopis Praktik (text a foto) , Profil autora: Redakce