reklama

Červencový Zahrádkář na stáncích od 27. června

Červencový Zahrádkář vás na stáncích či ve schránkách uvítá ve svěžím prázdninovém stylu. V hlavním tématu měsíce zjistíte, jak se správně starat o bazénovou vodu, aby neškodila a vám ani dětem. Dočtete se, na co byste měli dávat pozor pří výběru zahradního čerpadla či jaké letničky zvolit, aby zářily na vaší zahradě až do prvních mrazíků.

Červencový Zahrádkář na stáncích od 27. června

V pokračování seriálu o pěstování v nádobách se tentokrát Zahrádkář zaměřil na listnaté dřeviny. O pár stránek dál se dočtete, jak začlenit tradiční bylinkoviště nejen do moderní zahrady. A pokud budete číst červencového Zahrádkáře opravdu pozorně, narazíte i na slevový kupón, která vám výrazně zlevní výrobky značek CzechoSeeds a SEMO.

V červencovém čísle se dále dočtete:

Pěstování plaménků

Popínavý plamének je jednou z nejoblíbenějších a nejkrásnějších rostlin českých plotů i pergol. Záplava malých i velkých pestrobarevných květů je však vykoupena poměrně komplikovaných řezem. V obsáhlém materiálu vám ukážeme, jak správně rozdělit plaménky do tří skupin a jakým způsobem provádět jejich řez.

Dejte prostor ořešáku

Obliba ořešáku na českých zahradách roste úměrně s cenou ořechů na pultech českých obchodů. Není výjimkou, že se pár sousedů domluví a vysadí mohutný strom poblíž společných hranic. Ořechy jsou pro své výjimečné vlastnosti totiž hitem nejen v období Vánoc. Jestli přemýšlíte o výsadbě ořešáku i na své zahradě, rozhodně si nenechte ujít návod na jeho pěstování i s popisem vlastností jednotlivých odrůd na straně 26.

Kalendárium pro červenec

Po sklizni jahod nezapomeňte jahodníkový porost očistit od starých listů, čímž omezíte výskyt chorob. Odnože prvního a druhého řádu (ty nejbližší rostlině) můžete použít pro další pěstování. Řadu návodů a tipů pro měsíční práce na ovocné zahradě najdete na straně 22.

Nejlépe chutná vlastní réva vinná

Při pěstování révy se obejdete i bez chemického postřiku, tvrdí přední expert na pěstování révy vinné Pavel Pavloušek na straně 29. Musíte však znát a respektovat několik agrotechnických zásad. Dozvíte se také, proč je vhodné odstranit listy v zóně hroznů během zhruba dvou týdnů, které následují po odkvětu.

Zahrádkářka

Zahrádkářka
Zahrádkářka

V pravidelné příloze Zahrádkářka vás kuchařské fantazie Pavlíny Kinclové vtáhnout do pravého léta s vůní a chutí čerstvých jahod, borůvek či rebarbory. Po vydatných ovocných koláčích vás do správné formy naladí kuchařka Florentýna s nabídkou zdravých receptů pro vaši prázdninovou vitalitu. Naučíte se také vázat věnce z obilí. A protože léto je tím nejlepším obdobím pro přechod ke zdravému životnímu stylu, poradíme vám, jak se nadobro zbavit nějakého toho kila tělesné váhy.

Informace o časopisu najdete na www.zahradkar.orga na www.facebook.com/Zahradkar. Roční předplatné za 336 Kč můžete sjednávat na 800 100 134. Ideální i jako dárek pro skutečné zahrádkáře.

Publikováno: 2. 7. 2016, Autor: Časopis Zahrádkář (text a foto) , Profil autora: Redakce