reklama

Zářijový časopis Zahrádkář na stáncích

Zářijový Zahrádkář očekává rozmanitý podzim a tomu přizpůsobil i svůj obsah. Na více než 60 stranách najdete rozhovor s moderátorem televizního hobby magazínu Polopatě a hercem Filipem Čapkou. Zjistíte, jaké cibuloviny a sukulenty vám budou prosperovat v nádobách na terase a objevíte vysoké a štíhlé rostliny, které se stanou velmi nápadnou vertikální dominantou vašich okrasných záhonů. Zářijový Zahrádkář potěší i maminky všech školáků.

Zářijový časopis Zahrádkář na stáncích

V příloze Zahrádkářka najdete tipy na skvělé svačiny, které usnadní start do nového školního roku. A protože autorkou receptů je Florentýna, budou to recepty nejen chutné, ale i zdravé a moderní.

V zářijovém čísle se mj. dočtete:

Práce na zahradě v září

Počátek podzimu je vhodnou dobou pro vybudování skalky. Zemina i kameny si přes zimu totiž dostatečně sednou a na jaře je skalka připravena v osazení skalničkami. Další rady pro podzimní práce najdete v pravidelných kalendáriích pro okrasnou, ovocnou i zeleninovou zahradu.

Zahrada bez trávníku

Založit zahradu bez trávníků se může zdát na první pohled jako velice riskantní, ne-li nemožný počin. Toto řešení se ale může vyplatit majitelům malých zahrad, neboť bez travní plochy vyniknout dekorativní detaily i zahradní detaily stavebního charakteru. „Zahradě bude během sezony vévodit zelená barva, na podzim se řada rostlin krásně vybarví,“ popisují naši zahradní architekti od strany 12 přípravu ukázkové zahrady.

Kompost je zahrádkářovo černé zlato

Vyprodukovat kvalitní kompost je tak trochu věda. Pokud se komposty zakládají najednou a zrají v celém objemu, dochází spolehlivě k likvidaci semen plevelů, choroboplodných zárodků a třeba i vajíček slimáků. V menších kompostérech, kam se materiál přidává postupně, však k tomuto vyčištění nedochází, neboť se obsah kompostu nezahřeje na potřebnou teplotu. Jak správně kompostovat se dozvíte v obsáhlém materiálu na straně 34.

Zahrádkářka

Zahrádkářka
Zahrádkářka

Spolu s recepty na školní svačiny tentokrát najdete v příloze Zahrádkářka i velký svačinový tahák. Až do 15. října navíc pokračuje soutěž, jehož hlavní cenou je kuchyňský robot Sencor s nadstandardním vybavením, dále víceúčelový gril, odšťavňovač či sušička ovoce. Podmínky soutěže najdete v zářijové příloze Zahrádkářka spolu s vybranými recepty čtenářů.

Informace o časopisu najdete na www.zahradkar.org a na www.facebook.com/Zahradkar. Roční předplatné za 336 Kč můžete sjednávat na 800 100 134. Ideální i jako dárek pro skutečné zahrádkáře.

Publikováno: 2. 9. 2016, Autor: Časopis Zahrádkář (text a foto) , Profil autora: Redakce