reklama

Zářijový PRAKTIK je nabitý aktuálními tématy

Nepropásli jste zářijové vydání časopisu PRAKTIK? Tak, jako obvykle, se věnuje aktuálním tématům. Podívejte se, co přináší za články tentokrát.

Zářijový PRAKTIK je nabitý aktuálními tématy

Dům se zvonem

Nenápadný bílý dům se do svažitého terénu zahrady podařilo zakomponovat tak, jako by tu stál odnepaměti.

Betonové variace

Klasická šeď, povrch drsný či hladší, zkrátka určitá syrovost, která je v souladu nebo ještě lépe v kontrastu s ostatním vybavením interiéru – právě tím zaujme pohledový beton, který svým vzhledem, ať už pravým, či zdařile napodobeným, přispívá k nadčasovému vyznění obytných prostor.

Vinyl s otisky přírody

Moderní krytiny z PVC jsou nejen krásné, ale díky svým vlastnostem také velmi praktické. Pro uživatele jsou zajímavé bohatým výběrem dekorů, pružností a snadnou údržbou podlahové plochy. Oslovují rovněž vhodností instalace na podlahové vytápění a malou tloušťkou, díky níž jsou vítaným materiálem při rekonstrukcích. Profesionálové i zdatní kutilové zase oceňují snadnost pokládky.

Neomítnuté stěny jako interiérový prvek

Při stavebních úpravách starých domů a při přestavbách nebytových prostor či suterénních místností k bydlení můžeme odhalit staré cihelné či kamenné zdivo. Chceme-li vytvořit originální interiér, můžeme zdivo nechat bez omítky.

Proč vyměnit stará vrata?

Pořídili jste si nová okna, zateplili dům, a očekávané úspory tepla nepřicházejí? Na vině může být garáž, pokud je součástí domu a od obytného prostoru ji dělí pouze obyčejné interiérové dveře. Na výměnu vrat totiž majitelé velmi často zapomínají. Připravují se tak nejen o peníze, ale i o pohodlí. A nabízejí také zlodějům jednoduchou cestu do celého domu.

Rekonstrukce v paneláku: zasklívání lodžií

Rekonstrukce panelákového bytu zpravidla dovede majitele k tomu, že se rozhodnou – pokud už to tedy neudělali před lety – zasklít lodžii. Je to řešení praktické. Nejenže se tak o něco zvětší plocha bytu a můžete si tu vytvořit celoroční posezení, ale především v sousedních místnostech dochází ke snížení úniku tepla, uvádí se, že až o 30 procent. A také je balkonová konstrukce lépe chráněná před rozmary počasí.

Na dřevo s dobrou technikou

Chalupáři a chataři každoročně připravují dřevo na topení pro zimní období, a této činnosti se nevyhnou ani majitelé rodinných domů s krbovými kamny. Řada lidí se přitom při práci zbytečně nadře. S moderní technikou je ale námaze jednou provždy konec.

Dřevěné schody v zahradě

Při úpravě svažité zahrady se k překonání převýšení využívá nejen cestiček a chodníků, ale také schodů. Schody jako stavební prvek mají velký vliv na celkový výraz zahrady. Do zahrady se samozřejmě nejlépe hodí schody z přírodních materiálů, tedy ze dřeva a z kamene.

Kompost srdcem zahrady

Každý, kdo to s pěstováním čehokoliv myslí vážně, musí dbát o udržení úrodnosti půdy, o správnou výživu a o dostatečnou vláhu. S tím vším souvisí množství organických látek v půdě, které se mění na humus. Hlavním zdrojem humusu je právě kompost.

Brokolice

Se superzdravými exotickými potravinami se v poslední době „roztrhl pytel“. Goji, borůvky, kiwi a další – všechny nám slibují téměř zázraky při pravidelné konzumaci většinou zdaleka dovezených produktů. Nestačí ale porozhlédnout se kolem sebe?

Bio nejsou žádné čáry

Recepty určitě potěší všechny, kterým záleží na tom, co jedí, a kteří dávají přednost produktům s označením bio. A pro ty, kteří zatím tomuto trendu ve výživě odolávají, to může být inspirace. Proč to taky nezkusit?

Publikováno: 5. 9. 2016, Autor: Časopis Praktik (text a foto) , Profil autora: Redakce