reklama

Proč ceny pojištění domácnosti či nemovitosti klesají?

Je to možná překvapivé, ale je to tak. Sjednáte-li si dnes novou pojistku na pojištění domácnosti nebo nemovitosti, v naprosté většině případů buď ušetříte nebo dostanete za stejnou cenu výrazně lepší pojištění. Zvyšující se konkurence v tomto segmentu pojištění vytvořila velmi příznivé podmínky pro ty, kteří chtějí ušetřit, ale i ty, kteří dosud pojištěni nejsou.

Proč ceny pojištění domácnosti či nemovitosti klesají?

Domácnost nebo nemovitost by měl mít pojištěn každý. Pojištění prodloužené záruky na televizi je ok, nicméně na druhou stranu, když se nám ve třetím roce rozbije, tak je to nepříjemné, ale ne smrtící pro rodinný rozpočet. Buď si za několik tisíc koupíme novou nebo v nejhorším případě budeme muset vydržet několik týdnů bez denní dávky emocí.Vytopený byt či vyhořelý dům však s velkou pravděpodobností zruinuje rozpočet na měsíce nebo i roky. Přesně proti tomu vás chrání pojištění domácnosti a nemovitosti.

Domácnost je v pojišťovací terminologii vybavení bytu včetně takzvaných stavebních součásti jako jsou plovoucí podlahy nebo obklady stěn či stropů. Nemovitost potom stavba samotná včetně vedlejších staveb, kterými mohou být plot, zahradní altán nebo bazén.

Foto: Profi-Floor HT
Foto: Profi-Floor HT

Základní rizika, proti kterým se můžete pojistit, je krádež, živelné pohromy a vandalismus. Nicméně vedle toho existuje široká škála připojištění. Můžete si mimo jiné pojistit poškození elektropřístrojů způsobené přepětím v síti, posprejování fasády nebo rozbití oken.

TIP: srovnejte ceny pojištění nemovitostí a ušetřete 70% ceny!

Velkou výhodou moderních pojistek domácnosti a nemovitosti je, že v mnoha případech dostanete pojištění občanské odpovědnosti v ceně. Pojištění odpovědnosti vás chrání před škodami, které můžete způsobit vy nebo členové vaší domácnosti. Například vytopíte souseda, váš pes srazí kolemjedoucího cyklistu nebo rozbijete v obchodě drahou vázu.Nový občanský zákoník, který platí od roku 2014, zvýšil naši odpovědnost za škody, které způsobíme druhým, a proto se pojištění odpovědnosti může hodit.

Základní pojištění domácnosti v hodnotě 300 tis. Kč dnes můžete získat za méně než 600 Kč za rok. Pojištění nemovitosti v hodnotě 1 mil. Kč získáte za podobnou cenu. Dnes si můžete velmi rychle a pohodlně zjistit, jaké jsou aktuální ceny na trhu. Stačí vyplnit několik údajů na internetu a ihned uvidíte, kolik byste mohli ušetřit.

Zkuste to třeba na KlikPojištění.cz.

Publikováno: 10. 10. 2016, Autor: KlikPojištění.cz (text a foto), Profil autora: Redakce

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.